GP Malajsie - neděle v Sepangu

Moto2 – Závod

Závod střední kubatury byl odložen kvůli silnému dešti, který se snesl na okruh v Sepangu těsně po skončení klání nejnižší kubatury. Do devatenácti kol odstartovala z první řady trojice Pol Espargaró (Tuenti Movil HP 40), Scott Redding (Marc VDS Racing) a Marc Márquez (Catalunya Caixa Repsol).

Dobrý start předvedl Pol Espargaró, ale už v první zatáčce se před Španěla dostal Bradley Smit, který ustál výjezd mimo trať Japonce Nakagamiho (ItalTrans Racing). V nájezdu do druhého kola vedl závodní pole Julián Simón (Blusens Avintia) před Alexem De Angelisem (NGM Mobile Forward Racing), třetí jel Gino Rea (Federal Oil Gresini Moto2), čtvrtý Scott Redding a první pětku uzavíral Thomas Lüthi (Interwetten Paddock). Ve druhém kole už definitivně skončil Nakagami, do něhož narazil Brazilec Eric Granado (JiR Moto2). Brazilcův týmový kolega Johann Zarco už v závodu také nepokračoval.

Po úvodních pěti kolech zajel nejrychlejší kolo závodu domácí jezdec na divokou kartu Hafizh Syahrin (Petronas Raceline Malaysia), jemuž se po startu ze sedmadvacáté pozice podařilo dostat až na páté místo za vedoucí čtveřici – Alex De Angelis, Gino Rea, Anthony West a Thomas Lüthi. Marc Márquez jel sedmý, Pol Espargaró dvanáctý.

Polovina závodu byla ve znamení malajského závodníka Syahrina, jemuž se podařilo projet závodní pole až na vedoucí pozici! Tam rovněž upravil hodnotu nejrychlejšího kola závodu a začal si budovat zajímavý náskok. Závodní stopa rychle usychala, ale od desátého kola v Sepangu znovu pršelo a to byl prostor nejen pro Malajce. Druhé místo patřilo Britovi Reovi, třetí jel De Angelis a čtvrtý Anthony West. Skvělá bitva o vítězství dál probíhala za silného deště.

V době, kdy do konce závodu zbývalo sedm kol, havaroval z osmé pozice Marc Márquez, takže titul v Malajsii rozhodně slavit nebude. Pol Espargaró byl třináctý, takže potřeboval zabrat, aby si na konto připsal co nejvíc bodů. Do vedení se posunul Alex de Angelis, druhý byl Anthony West, třetí Gino Rea a čtvrtý Hafizh Syahrin. Pátý Thomas Lüthi zahodil svou šanci na celkové třetí místo v šampionátu, když pět kol před cílem havaroval. Déšť v závěru závodu sílil a závod Moto2 byl pro jezdce neuvěřitelně náročný. O vítězství bojovala v posledních třech kolech trojice Anthony West, Gino Rea a Alex De Angelis.

V šestnáctém kole závod kvůli silnému dešti zastavily červené vlajky a i když byl Gino Rea první, byly výsledky určeny na základě pořadí v patnáctém kole závodu Moto2. První místo tak mohl slavit Alex De Angelis, druhý byl Anthony West a třetí Gino Rea. Hrdinou závodu a samozřejmě domácího publika byl Malajec Hafizh Syahrin, jenž závod dokončil na čtvrtém místě! Pol Espargaró projel cílem závodu jedenáctý.

GP Malajsie, Moto2 – Závod
zataženo, déšť, 26°C, dráha mokrá, 31°C, vlhkost 99%
- závod předčasně ukončen, 15/19 kol

01- Alex De Angelis – NGM Mobile Forward Racing – FTR Moto M212 – 15 kol za 36’57.793