GP Malajsie – Márquez vyhrál podvanácté, Rabat slaví titul

MotoGP – Warm Up

Jezdci královské kubatury si během zahřívacího tréninku zkoušely výměnu motorek v boxech, protože během odpoledního klání není vyloučena změna povětrnostních podmínek. Nejrychlejším jezdcem zůstává Marc Márquez (Repsol Honda Team) s časem 2'01,073 sekundy. Druhým jezdcem v pořadí je se ztrátou 0,258 sekundy Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) a třetí je Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) jenž byl o čtyři desetiny pomalejší. Pátý Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) ztrácí půl sekundy a je v těsném závěsu za oběma jezdci s nimiž bojuje o celkové druhé místo v šampionátu.

Nejlepším jezdcem kategorie Open byl sedmý Aleix Espargaró (NGM Mobile Forward Racing) s časem 2'02,262 sekundy. Do zahřívacího tréninku nastoupil Španěl Pol Espargaró (Monster Yamaha Tech 3), který ráno dostal od lékaře zelenou a v tréninku zajel se zlomenou nártní kostí levé nohy čtrnáctý čas. Pád bez zranění zaznamenal Nicky Hayden (Drive M7 Aspar), jenž byl patnáctý nejrychlejší. Sedmnáctý skončil ve warm upu český závodník Karel Abraham (Cardion AB Motoracing). Ital Andrea Iannone (Pramac Racing) kvůli zranění v Malajsii závodit nebude.