GP Malajsie – kvalifikační sobota

Moto3 – kvalifikace

V polovině kvalifikace nejnižší kubatury byl na provizorní pole position Efrén Vázquez (SaxoPrint-RTG) s časem 2'13,348 sekundy. Druhý čas měl na kontě Jack Miller (Red Bull KTM Ajo) a třetí byl Miguel Oliveira (Mahindra Racing). Na čtvrtém místě figuroval Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo), Jakub Kornfeil (Team Calvo) byl sedmý. Ve dvaadvacáté minutě Jakub Kornfeil zajel 2'13,016 sekundy a dostal se na provizorní pole position.

Patnáct minut před koncem kvalifikace vedl tabulku časů John McPhee (SaxoPrint-RTG) s kolem za 2'12,909 sekundy. Na druhém místě figuroval Jakub Kornfeil, který na Skota ztrácel desetinu. Australan Jack Miller byl o čtyři tisíciny pomalejší než Kornfeil a 0,111 sekundy ztrácel na prvního McPhee. Karel Hanika byl devátý s časem 2'13,884 sekundy.

V době, kdy do konce kvalifikace zbývalo pět minut spadl v šesté zatáčce Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0), jemuž aktuálně patřila pátá pozice a jeho největší soupeř v boji o titul Jack Miller téměř ve stejný okamžik nastavil nejrychlejší čas 2'12,450 sekundy. V provizorní první řadě zůstával John McPhee a Jakub Kornfeil. Karel Hanika byl desátý.

Pole position na startu sedmnácté Grand Prix vyhrál časem 2'12,450 sekundy Jack Miller. Druhý do závodu odstartuje John McPhee a z třetí pozice startuje Jakub Kornfeil, pro něhož je to letos druhý start z třetí pozice a vzhledem k jeho rychlosti skvělá pozvánka k nedělnímu závodu v Malajsii. Karel Hanika do závodu odstartuje dvanáctý ze čtvrté řady.