GP Malajsie – Dovizioso získal svoji druhou pole position sezony

Moto2 – Kvalifikace

Po dvaceti minutách kvalifikace šestistovek byl s časem 2'22,880 sekundy na první pozici Johann Zarco (Ajo Motorsport), lídr průběžného hodnocení a velký kandidát na obhajobu titulu. Druhý v pořadí byl Lorenzo Baldassarri (Forward Racing), třetí Franco Morbidelli (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS), který byl zároveň poslední v jedné sekundě na Francouze. Čtvrtý Simone Corsi (Speed Up Racing) už ztrácel 1,9 sekundy. Přes dvě sekundy měl na svém kontě pátý Mattia Pasini (Italtrans Racing Team). V úvodu spadl v patnácté zatáčce Luca Marini (Forward Racing) a již ležící na zemi poslal svoji motorkou k zemi zrovna projíždějícího Španěla Xavi Vierge (Tech 3 Racing).

Ve třicáté minutě vedl tabulku časů Jonas Folger (Dynavolt Intact GP) s kolem za 2'21,877 sekundy, ale Johann Zarco rychle zareagoval, své maximum zlepšil na 2'21,877 sekundy, a byl znovu na provizorním pole position. Němec Folger byl jediný v jedné sekundě, protože třetí Lorenzo Baldassarri už ztrácel 1,237 sekundy. Domácí závodník Hafizh Syahrin (Petronas Raceline Malaysia) byl čtvrtý a první pětici uzavíral Xavier Simeon (QMMF Racing Team). Belgičanův týmový kolega Julian Simon (QMMF Racing Team) kvůli zranění obratlů z pátečního tréninku už v přípravách na závod nepokračoval. Švýcar Thomas Lüthi (Garage Plus Interwetten) figuroval na desáté pozici, Alex Rins (Paginas Amarillas HP 40) byl až dvacátý.

Na posledních pár minut vyjel zpátky na dráhu Johan Zarco, který se časem 2'19,762 sekundy posunul zpátky do čela výsledkové listiny, když Franca Morbidelliho překonal rozdílem víc jak jedné sekundy. V posledním kole jeli oba velmi rychlé časy, ale byl to Francouz Johann Zarco, který kvalifikaci vyhrál časem 2'18,621 sekundy, což představovalo převahu víc jak dvou sekund na druhého v pořadí! Ital Franco Morbidelli odstartuje druhý a do první řady se kvalifikoval Axel Pons (AGR Team). Z uchazečů o titul startuje Thomas Lüthi pátý a Alex Rins až třiadvacátý.