GP Kataru – Úvodní tréninky v Losail

Moto2 – 1.volný trénink

V polovině tréninku vedl tabulku časů Švýcar Thomas Lüthi (Garage Plus Interwetten) s kolem za 1'59,731 sekundy. Druhý v pořadí Jonas Folger (Dynavolt Intact GP) ztrácel necelé čtyři desetiny, třetí čas měl na kontě Michael Schrötter (AGR Team), čtvrtý byl Johann Zarco (Ajo Motorsport), o kterém se dnes v paddocku nesou zvěsti, že podepsal se Suzuki MotoGP, a pátý v pořadí byl Sam Lowes (Federal Oil Gresini Moto2), který by měl zase za rok startovat v týmu Aprilia MotoGP. Britský závodník byl také poslední v jedné sekundě za prozatím nejrychlejším Švýcarem.

Pět minut před koncem skončil předčasně trénink pro Sama Lowese, který spadl. Přesto mu nadále patřila druhá pozice, necelé dvě desetiny za Thomasem Lüthim. Britský závodník jel kolo na první místo, ale to mu nevyšlo. Z pádu vyvázl nezraněn, ale rozhodně nebude rád, protože pády to je jeho velký problém. Technická porucha pak v závěru zastavila nováčka Migueala Oliveiru (Leopard Racing), jemuž možná prostě došel benzín.

První trénink vyhrál časem 1'59,731 sekundy Thomas Lüthi, který navázal na velmi dobré výkony v předsezonních testech. Na druhém místě je Sam Lowes, třetí Johan Zarco. Časy do pátého místa zajel Jonas Folger a Marcel Schrötter. Výborně si vedl Malajec Hafizh Syahrin (Petronas Raceline Malaysia), jemuž teď patří sedmá čas a je zároveň poslední v jedné sekundě.

GP Kataru, Moto2 – 1.volný trénink