GP Kataru – Úvodní tréninky v Losail

Definitivně tu máme start nové sezony mistrovství světa silničních motocyklů. Jak už to bývá u katarské Grand Prix zvykem, zahájení prvního závodního víkendu roku je již ve čtvrtek, protože to mají jezdci první volné tréninky. V případě kategorie Moto3 a Moto2 jsou ve čtvrtek volné tréninky dva, královská kubatura má dnes na programu pouze jeden trénink. V nejnižší kubatuře Moto3 zajel nejlépe Livio Loi, který vyhrál oba tréninky. V kombinaci časů je Jakub Kornfeil osmý a Karel Hanika dvacátý šestý. V třídě Moto2 je nejrychlejším jezdcem Jonas Folger. V královské kubatuře jsou na prvních dvou místech Yamahy Jorge Lorenza a Valentina Rossiho. V pátek jsou na programu třetí tréninky Moto3 a Moto2, královská MotoGP jede druhý a třetí trénink, čímž se také určí postupující desítka pro druhou sobotní kvalifikaci.

Moto3 – 1.volný trénink

Po úvodních patnácti minutách měl na kontě nejrychlejší čas 2'07,261 sekundy španělský závodník Jorge Navarro (Estrella Galicia 0,0). Druhý Niccoló Antonelli (Ongetta Rivacold) ztrácel čtyři desetiny, třetí Phillip Öttl (Scheld GP Racing) byl o šest desetin pomalejší. V první pětce byl také Romano Fenati (SKY Racing Team VR46) a Maria Herrera (MH6 Laglisse). Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) figuroval s časem 2'08,583 sekundy na dvanácté pozici, Karel Hanika (Platinum Bay Real Estate) byl s maximem 2'10,037 sekundy osmadvacátý. Po úvodních deseti minutách spadl ve druhé zatáčce okruhu Losail Gabriel Rodrigo (RBA Racing Team) a o pár minut později Niccoló Antonelli.

V polovině úvodního tréninku zůstával na špici časomíry Jorge Navarro s kolem za 2'07,261 sekundy. Na druhé místo se posunul Brad Binder (Red Bull KTM Ajo), třetí figuroval Niccoló Antonelli, čtvrtý čas zaznamenal Andrea Locatelli (Leopard Racing) a na pátou příčku klesl Phillip Öttl. Jakub Kornfeil byl s časem 2'08,163 sekundy dvanáctý, poslední v jedné sekundě byl třináctý Nicolo Bulega (SKY Racing Team VR46). Karel Hanika zatím nezrychlil a zůstával na třicátém místě. Druhá zatáčka se tentokrát stala osudnou italskému jezdci Locatellimu. Stejně jak před ním Rodrigo s Antonellim, tak také Locatelli z místa pádu odešel po svých.

První trénink vyhrál časem 2'06,456 sekundy Livio Loi (RW Racing GP). Belgičan překonal druhého v pořadí Jorge Navarra rozdílem 0,082 sekundy. Na třetí pozici trénink uzavřel nováček Nicolo Bulega, jehož ztráta představuje necelých sedm desetin. Časy do prvního místa zajel Andrea Migno (SKY Racing Team VR46) a Romano Fenati. Všichni jezdci Rossiho týmu tak figurují v Top5. Příjemným překvapením je sedmý čas Marie Herrera. Jakub Kornfeil je s časem 2'07,530 sekundy devátý, Karel Hanika se posunul na devatenáctou příčku časem 2'08,008 sekundy.

GP Kataru, Moto3 – 1.volný trénink