GP Kataru – První kvalifikaci sezony vyhrál Zarco, Márquez a Antonelli

Sobotní program katarské Grand Prix nabídl poslední volné tréninky a kvalifikace, které rozdaly karty pro nedělní první závody sezony 2018. V třídě Moto3 vybojoval pole position na startu Niccoló Antonelli, Jakub Kornfeil byl jedenáctý. V šestistovkách vyrazí z první pozice Alex Márquez a v MotoGP vyhrál úchvatnou bitvu o první místo Johann Zarco. Brněnský závodník Karel Abraham odstartuje devatenáctý. Dnem závodu je neděle s termínem prvního startu ve dvě odpoledne středoevropského času. Na okruhu v Losail to dnes každou chvíli vypadalo, že se přežene písečná bouře, protože foukal silný vítr, ten sebou nesl pouštní písek a viditelnost někdy nebyla nejlepší. Dráha pokrytá pískem jednak neměla ideální přilnavost, ale písek také působí na pneumatiky jako brusný papír, což výrazně ovlivňuje jejich životnost. To bude pro závod alfa a omega úspěchu.

Moto3 – 3.volný trénink

V době třetího tréninku bylo v Kataru kolem pětatřiceti stupňů, což je pořádné vedro, a silně fouká vítr, takže velká pravděpodobnost písku na trati. Nicméně okruh Losail postavili na pouští a to ohledně počasí může mnohé napovědět. V době, kdy se jezdí po západu slunce jde teplota rapidně dolů, každopádně letos harmonogram upravili a jezdci se tak při jízdě pořádně zapotí.

Po úvodních dvaceti minutách vedl tabulku časů John McPhee (CIP-Green Power) s kolem za 2'08,134 sekundy. Druhý Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3) ztrácel 0,226 sekundy, třetí Aron Canet (Estrella Galicia 0,0) byl o osm desetin pomalejší a zároveň poslední v jedné sekundě. Český závodník Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) najíždí potřebné kilometry, něco co s týmem nestihli v předsezonní přípravě, takže je vždy první na dráze. V polovině tréninku mu patřil jedenáctý čas 2'09,791 sekundy.

Třetí trénink vyhrál časem 2'07,864 sekundy Aron Canet, jemuž se podařilo překonat Jorge Martina rozdílem 0,094 sekundy. Třetí je Niccoló Antonelli (SIC58 Squadra Corse), čtvrtý John McPhee a pátý Marco Bezzecchi (Redox PrüstelGP). Jakub Kornfeil trénink uzavřel osmnáctým časem 2'09,249 sekundy a na prvního ztrácí 1,4 sekundy.

GP Kataru, Moto3 – 3.volný trénink