GP Kataru - První kvalifikaci sezóny ovládl s rekordním časem Francesco Bagnaia

V Losail vyrazili závodníci do svých prvních kvalifikací sezóny. V MotoGP si s neuvěřitelným časem 1'52,772 sekundy dojel pro svoji první pole position v královské kubatuře Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team). Dobře si vedli také tovární jezdci Yamahy Fabio Quartararo s Maverickem Viňalesem, kteří spolu s Italem odstartují z první řady. V Moto2 zajel nejrychlejší čas Sam Lowes (Elf Marc VDS Racing Team), V Moto3 pak Darryn Binder (Petronas Sprinta Racing). Filip Salač (Rivacold Snipers Team) vyrazí do prvního závodu sezóny z 23. pozice.

Moto3 - 3. volný trénink

Během třetího tréninku se v Kataru zlepšení časů jezdců nečekalo. Dráha bývá v Losail během poledne rozpálená a znečištěná, což jezdcům znemožňuje výrazné zrychlení. Filip Salač (Rivacold Snipers Team) hned zpočátku tréninku upadl a musel se tak rychle vracet do boxu ke svým mechanikům. V polovině nastavené čtyřicetiminutovky byl v čele tabulky nováček Moto3 Izan Guevara (GASGAS Gaviota Aspar). Juniorský světový šampion zajížděl dobré časy také během testování, během třetího dne obsadil celkové čtvrté místo. Na postup mu však sobotní maximum zatím nestačilo. Za Guevarou se na druhém místě pohyboval Sergio Garcia, na třetím pak Ryusei Yamanaka.

Filip Salač se na trať vrátil zhruba patnáct minut před koncem tréninku a hned během prvních kol se s časem 2'07,622 sekundy vyhoupl na 7. místo. Následně se však povedlo zrychlit hned několika jeho soupeřům, kteří ho odsunuli až na pozici šestnáctou. V čele byl stále Guevera s časem 2'05,721 sekundy, se ztrátou 0,789 vteřiny jezdil Yamanaka a třetí byl Xavier Artigas (Leopard Racing). Jaume Masia (Red Bull KTM Ajo) se pohyboval na příčce šesté, za ním pak jezdili seřazení Dennis Foggia (Leopard Racing), Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse) a Andrea Migno (Rivacold Snipers Team).

Třetí trénink Moto3 ovládl Sergio Garcia (GASGAS Gaviota Aspar), který zajel svůj nejlepší čas 2'05,064 sekundy v posledním kole. Druhý skončil Andrea Migno (Rivacold Snipers Team), třetí pak Tatsuki Suzuki se ztrátou 0,566 vteřiny. Za něj se zařadili nováček Izan Guevara, Dennis Foggia (Leopard Racing) a Darryn Binder (Petronas Sprinta Racing). Filip Salač si nakonec dojel pro 17. místo. Na prvního Garciu nestačil o 1,922 sekundy.

Do druhé kvalifikace přímo postoupili Kaito Toba, Jaume Masia, Gabriel Rodrigo, Sergio Garcia, Jason Dupasquier, Niccoló Antonelli, Jeremy Alcoba, John McPhee, Andrea Migno, Maximilian Kofler, Carloy Tatay, Dennis Foggia, Ayumu Sasaki a nováček v Moto3 Pedro Acosta.

GP Kataru, Moto3 – 3. volný trénink