GP Kataru – Po pátečních trénincích je první Dovizioso

Sezonu 2018 odstartovali v Losail jezdci mistrovství světa prvními volnými tréninky. V pátek jeli jezdci Moto3 oba tréninky za denního světla a nejrychlejším jezdcem byl Jorge Martin, jezdec stáje Del Conca Gresini Moto3. Český závodník Jakub Kornfeil je po pátečních jízdách čtrnáctý. V třídě Moto2 je po pátku nejrychlejším závodníkem Alex Márquez z týmu Estrella Galicia 0,0 Marc VDS. První trénink jeli jezdci šestistovek za denního světla, ten druhý už z poloviny pod světly reflektorů. V královské kubatuře je po dvojici volných jízd nejrychlejší tovární jezdec Ducati, Ital Andrea Dovizioso. Český jezdec Karel Abraham měl technické problémy a první den v Kataru uzavřel jednadvacátý. V sobotu program pokračuje třetími tréninky, následují kvalifikace a pro MotoGP čtvrtý volný trénink a série dvou kvalifikačních jízd, které rozhodnou o pořadí jezdců na startu.

Moto3 – 1.volný trénink

Po první polovině tréninku, který jeli jezdci na suchém povrchu a za denního světla, vedl tabulku časů Enea Bastianini (Leopard Racing) s maximem na 2'08,266 sekundy. Druhý čas měl na kontě Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3), třetí byl Marco Bezzecchi (PrüstlGP) a čtvrtý Jakub Kornfeil (Prüstel GP), který hned v úvodu zajel výborně a ztrácel jen 0,651 sekundy. První pětici nejrychlejších uzavíral John McPhee (CIP-Green Power), který to měl s pádem. Posledním jezdcem v jedné sekundě byl desátý Adam Norrodin (Petronas Sprinta Racing). V sedmé zatáčce spadl Niccoló Antonelli (SIC58 Squadra Corse).

Japonec Tatsuki Suzuki si pádem ve FP1 zlomil pravé zápěstí.

První trénink vyhrál časem 2'07,741 sekundy Enea Bastianini, který byl v posledním měřeném kole o devět tisícin rychlejší než Aron Canet (Estrella Galicia 0,0), který tak trénink uzavřel na druhé pozici. Třetím jezdcem v pořadí je Jorge Martin, jehož ztráta na prvního je jednadvacet tisícin. První trojice je neuvěřitelně vyrovnaná. Čtvrtý John McPhee už ztrácí osm desetin, pátý Marco Bezzecchi byl o 0,836 sekundy pomalejší. První trénink dokončil Jakub Kornfeil na deváté pozici s časem 2'08,917 sekundy, což je pro jezdce z Rohatce u Hodonína určitě pozitivní zpráva.

GP Kataru, Moto3 – 1.volný trénink