GP Kataru – čtvrtek v Losail

Přesně v šestnáct hodin středoevropského času zahájili ve čtvrtek odpoledne jezdci třídy Moto3 letošní ročník mistrovství světa silničních motocyklů, když na dráhu okruhu Losail vyjeli jako první v rámci úvodního volného tréninku na zahajovací závod Velké ceny Kataru. Z českých jezdců byl ve čtvrtek nejrychlejší Jakub Kornfeil.

Moto3 – 1.volný trénink

Deset minut před koncem prvního tréninku figuroval na první pozici tabulky časů Jakub Kornfeil (Team Calvo) s kolem za 2´07,820 sekundy. Skvělý výkon českého závodníka v sedle KTM. Na druhé pozici figuroval Efrén Vázquez (Saxoprint-RTG), který ztrácel 0,055 sekundy a třetí byl Romano Fenati (SKY Racing Team by VR46) se ztrátou 0,087 sekundy. Karel Hanika jel poprvé na dráze v katarské poušti a navíc pod světly reflektorů a sedm minut před koncem tréninku byl jednadvacátý.

První trénink sezony 2014 vyhrál v třídě Moto3 Ital Romano Fenati časem 2´07,176 sekundy. Perfektní vstup do nového ročníku zaznamenal Jakub Kornfeil, který byl s časem 2´07,222 sekundy druhým nejrychlejším jezdcem prvního tréninku a na Itala Fenatiho ztrácí jen pět setin! Třetí v pořadí je Kornfeilův týmový kolega Isaac Viňales s časem na kolo 2´07,611 sekundy a ztrátou na nejlepší čas v podobě čtyř desetin.

Na čtvrtém a pátém místě jsou jezdci Hondy v pořadí Aleix Márquez (Estrella Galicia 0,0) a Efrén Vázquez, jenž byl o sedm desetin pomalejší. Jack Miller (Red Bull KTM Ajo) je s časem 2´07,905 sekundy šestý nejrychlejší, Karel Hanika zajel v prvním tréninku kolo za 2´09,579 sekundy a je jednadvacátý.