GP Kataru – čtvrteční tréninky v Losail

Moto3 – 2.volný trénink

V polovině druhého tréninku vedl Miguel Oliveira (ed Bull KTM Ajo) časem 2'07,012 sekundy. Druhý v pořadí Niccoló Antonelli (Ongetta Rivacold) ztrácel necelé tři desetiny, třetí Alex Masbou (SaxoPrint-RTG) a čtvrtý Brad Binder (Red Bull KTM Ajo) ztráceli přes devět desetin a byli zároveň poslední v jedné sekundě za Portugalcem.

Karel Hanika byl po dvaceti minutách s časem 2'08,636 sekundy jedenáctý, Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) dvacátý s časem 2'09,170 sekundy. V pětadvacáté minutě zajel Kornfeil kolo za 2'08,807 sekundy a posunul se na čtrnáctou příčku, patnáct minut před koncem byl s časem 2'08,430 sekundy devátý nejrychlejší.

Ve třicáté minutě havaroval Jorge Martin (Mapfre Team Mahindra) a pořádně sebou v šestnácté zatáčce praštil o zem, takže byl hodně otřesený a později se držel za ruku, takže snad nic vážného. Pět minut před koncem zůstával na špici tabulky časů Miguel Oliveira před Isaacem Viňalesem a Niccoló Antonellim. Jakub Kornfeil byl šestnáctý, Karel Hanika dvacátý.

Poslední rychlá kolo znamenala výrazné zrychlení v případě Miguela Oliveiry, který druhý trénink vyhrál časem 2'06,580 sekundy. Druhý je Niccoló Antonelli, třetí Isaac Viñales, čtvrtý Romano Fenati (SKY Racing Team VR46) a první pětici uzavírá Francesco Bagnaia (Mapfre Aspar Mahindra). Karel Hanika druhý trénink uzavřel šestnáctým časem 2'08,119 sekundy, Jakub Kornfeil je s časem 2'08,216 sekundy sedmnáctý.

V době, kdy skončil trénink Moto3, traťoví komisaři vyvěsili vlajky signalizující kapky deště.