GP Katalánska – První dvě místa na startu slaví Suzuki

MotoGP – 4.volný trénink

Po necelých deseti minutách havaroval český závodník Karel Abraham (AB Motoracing), který po smyku zadního kola dopadl celkem dost tvrdě na asfalt a byl tam evidentně bolestivý problém u jedné z dolních končetin, možná kotník. To byla samozřejmě velká škoda, a doufejme, že se nebude jednat o zranění, které by brněnského závodníka vyřadilo z dalšího průběhu katalánské Grand Prix. Každopádně jej z místa pádu odnesla zdravotní služba na nosítkách.

V polovině třicetiminutového tréninku vedl s časem 1'41,959 sekundy Andrea Iannone (Ducati Team) před Marcem Márquezem (Repsol Honda) a Danim Pedrosou (Repsol Honda), který o postup do druhé kvalifikace bude muset bojovat v kvalifikaci první. Karel Abraham na dráze chyběl, ale přesto mu jeho kolo 1'43,852 sekundy stačilo na osmnáctou pozici.

Poslední trénink královské kubatury vyhrál Andrea Iannone (Ducati Team) časem 1'41,959 sekundy. Druhý Marc Márquez ztratil 0,120 sekundy, třetí Dani Pedrosa byl o 0,251 sekundy pomalejší. Nejlépe postaveným jezdcem kategorie Open je jedenáctý Stefan Bradl (Athinà Forward Racing). Trénink nedokončil Karel Abraham, který v úvodních minutách havaroval a je otázkou, zda vůbec nastoupí do první kvalifikace.

AKTUALIZACE: kvůli vykloubení palce levé nohy nenastoupí Karel Abraham do první kvalifikace