GP Katalánska – pátek v Barceloně

MotoGP – 2.volný trénink

Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) byl po úvodních patnácti minutách na špici výsledkové tabulky s časem 1´42,890 sekundy. Druhý Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) ztrácel devětadvacet tisícin, třetí Marc Márquez (Repsol Honda Team) sedmatřicet tisícin. Pokud to tak půjde dál, máme se v neděli na co těšit. To samé platilo o Karlu Abrahamovi (Cardion AB Motoracing), protože ten byl čtrnáctý s časem 1´44,125 sekundy a znovu jako druhý nejlepší jezdec Open za jedenáctým Aleixem Espargarem (NGM Mobile Forward Racing).

V polovině tréninku už vedl tabulku časů Marc Márquez, když zajel kolo časem 1´42,274 sekundy a Stefana Bradla (LCR Honda MotoGP) posunul na druhé místo rozdílem 0,313 sekundy. Třetí Valentino Rossi ztrácel šest desetin, čtvrtý Jorge Lorenzo byl na tom téměř stejně, pátý čas měl na kontě Andrea Iannone (Pramac Racing) a posledním jezdcem v jedné sekundě za Márquezem byl šestý Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) s časem 1´43,078 sekundy. Patnáctý Karel Abraham potřeboval překonat hranici minuty a čtyřiačtyřiceti sekund.

Pokud dopoledne překvapil Aleix Espargaró, tak odpoledne Bradley Smith (Monster Yamaha Tech 3), jemuž se v závěru tréninku podařilo zajet čas 1´42,123 sekundy a ten nikdo nedokázal překonat. Nejblíž byl Stefan Bradl, který na britského závodníka Yamahy ztratil pouhých sedm tisícin. Třetí je tentokrát Marc Márquez, jemuž na špici výsledkové tabulky chybělo 0,151 sekundy. Nejlepším jezdcem Ducati je sedmý Andrea Dovizioso (Ducati Team), nejlepším v kategorii Open dvanáctý Aleix Espargaró. Karel Abraham dokončil druhý trénink dvacátý.