GP Katalánska – Páteční tréninky v Montmeló

MotoGP – 2.volný trénink

Po úvodních deseti minutách byl znovu na špici výsledkové tabulky Aleix Espargaró (Team Suzuki Ecstar) a navíc jako jediný s časem pod minutu a dvaačtyřicet sekund – 1'41,874 sekundy. Druhý Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) ztrácel 0,160 sekundy, třetí Cal Crutchlow (CWM LCR Honda) byl o 0,542 sekundy pomalejší. Karel Abraham (AB Motoracing) byl prozatím s časem 1'44,194 sekundy devatenáctý.

Patnáct minut před koncem byl stále první Aleix Espargaró. Za Španělem jedoucím v barvách Suzuki následoval Jorge Lorenzo, Cal Crutchlow, na čtvrté místo se posunul Yonny Hernandez (Octo Pramac Racing) a první pětici nejrychlejších uzavíral Andrea Dovizioso (Ducati Team). Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) byl s časem 1'42,722 sekundy až desátý. Karel Abraham zatím své maximum na kolo nezlepšil a byl dvacátý v pořadí.

V posledních pěti minutách se pořadí na předních příčkách pořádně promíchalo. Marc Márquez překonal Aleixe Espargara a s časem 1'41,158 sekundy to už vypadalo, že páteční tréninky vyhraje. Z dvanácté pozice se na druhou příčku posunul Dani Pedrosa a na čtvrté místo poslal Espargara italský závodník Andrea Dovizioso. Jenže Alex Espargaró měl na závěr schované ještě jedno rychlé kolo, které zajel časem 1'41,158 sekundy a páteční tréninky vyhrál. Druhý jezdec Suzuki Maverick Viñales uzavírá pětici nejrychlejších a motorová zlepšení Suzuki zatím v praxi fungují víc než dobře. Český závodník Karel Abraham druhý trénink dokončil s jednadvacátým časem 1'43,562 sekundy, ale v kombinaci obou časů pátečních tréninků je osmnáctý.