GP Katalánska – Páteční tréninky v Montmeló

Moto2 – 1.volný trénink

Po úvodních pětadvaceti minutách byl nejrychlejším jezdcem Johann Zarco (Ajo Motorsport) s časem 1'47,096 sekundy. Na druhé pozici figuroval Thomas Lüthi (Derendinger Racing Interwetten), třetí Sam Lowes (Speed Up Racing) ztrácel půl sekundy. Britský závodník také skončil na zemi, když přišel v páté zatáčce o předek, ale motorku zvedl a za pomoci traťových komisařů se dostal zpátky na dráhu, aby dojel co nejdřív do boxů. Čtvrtý a pátý čas v pořadí patřil Esteve Rabatovi (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS Racing) a Jonasi Folgerovi (AGR Team). V první polovině tréninku spadl v desáté zatáčce Anthony West (QMMF Racing Team), ale také Australan dostal motorku na trať a dojel do boxů pro nezbytné opravy nebo výměny poškozených dílů.

Do katalánského víkendu nastoupil Alex Rins (Paginas Amarillas HP 40), jenž po závodu v Mugellu podstoupil operaci předloktí (arm pump). Španěl byl patnáct minut před koncem tréninku s časem 1'48,492 sekundy osmnáctý, trénink nakonec dokončil třináctý. Do seriálu Grand Prix se vrátil thajský závodník Ratthapark Wilairot (JPMoto Malaysia), který byl s časem 1'48,741 sekundy sedmadvacátý.

První trénink vyhrál Johann Zarco, který dokázal své maximum posunout na hodnotu 1'46,941 sekundy. V jednu chvíli měl pořádně horkou chvilku, když si po výjezdu mimo trať málem vystoupil z motorky, ale udržel se v sedle a na úvod byl nejrychlejší. Sam Lowes i přes pád dokázal v závěru zabrat a časem 1'47,189 sekundy se posunul na druhou pozici. Třetí v pořadí Jonas Folger ztrácí na Brita jen jedinou tisícinu, na Francouze 0,249 sekundy. Němec ještě v samotném závěru stačil vytáhnout na pátou pozici týmového kolegu Axela Ponse (AGR Team), jenž uzavírá pětici nejrychlejších. Čtvrtý byl Esteve Rabat. Rozdíl mezi druhým Lowesem a desátým Xavierem Simeonem je pouhé 0,336 sekundy. Posledním jezdcem v jedné sekundě je dvanáctý Ricard Cardus (Tech 3)

5 - Axel PONS - SPA - AGR Team - Kalex - 1'47.230 - + 0.289
6 - Dominique AEGERTER - SWI - Technomag Racing Interwetten - Kalex - 1'47.283 - + 0.342
7 - Thomas LUTHI - SWI - Derendinger Racing Interwetten - Kalex - 1'47.343 - + 0.402
8 - Takaaki NAKAGAMI - JPN - IDEMITSU Honda Team Asia - Kalex - 1'47.426 - + 0.485
9 - Lorenzo BALDASSARRI - ITA - Athinà Forward Racing - Kalex - 1'47.491 - + 0.550
10 - Xavier SIMEON - BEL - Federal Oil Gresini Moto2 - Kalex - 1'47.525 - + 0.584
11 - Franco MORBIDELLI - ITA - Italtrans Racing Team - Kalex - 1'47.867 - + 0.926
20 - Alex MARQUEZ - SPA - EG 0,0 Marc VDS - Kalex - 1'48.237 - + 1.296
21 - Louis ROSSI - FRA - Tasca Racing Scuderia Moto2 - Tech 3 - 1'48.429 - + 1.488