GP Katalánska – V pátek zajel nejrychleji Márquez, Canet a Morbidelli

V pátek dopoledne nebyla trať okruhu Catalunya v Montmeló ideální, protože byla stále mokrá po nočním dešti. Rychlé časy jezdci nastavovali až odpoledne, když jeli druhé volné tréninky. Nejrychlejším v třídě Moto3 je po prvním dnu příprav Aron Canet, český závodník Jakub Kornfeil figuruje na dvaadvacáté pozici. V královské kubatuře MotoGP je první Marc Márquez, Karel Abraham uzavřel první den na osmnáctém místě. V šestistovkách zajel nejrychleji Franco Morbidelli. Během dne jsme byli svědky několika pádů a kritickým místem je rozhodně šikana s čtrnáctou zatáčkou. Tam je to skutečně hodně nebezpečné místo. Sobota je dnem posledních tréninků a především kvalifikačních bitev o pozice na start nedělních klání Velké ceny Katalánska.

Moto3 – 1.volný trénink

Po dvaceti minutách mělo měřený čas jen osmnáct závodníků, protože ostatní zůstávali v boxech a čekali na lepší traťové podmínky. Dráha byla mokrá a špinavá, což si hned v úvodu vyzkoušel Aron Canet (Estrella Galicia 0,0), který spadl v desáté zatáčce. Španěl sice musel do boxů po svých, ale ani jemu a ani motorce se nic vážného nestalo. Na prvním místě časomíry byl Niccoló Antonelli (Red Bull KTM Ajo) s kolem za 2'15,616 sekundy. Druhý Nicolo Bulega (SKY Racing Team VR46) ztrácel 0,118 sekundy, třetí Jakub Kornfeil (Peugeot MC Saxoprint) byl o 0,244 sekundy pomalejší. Čtvrtý Marco Bezzecchi (CIP) už ztrácel přes jednu sekundu.

Patnáct minut před koncem tréninku už vedl Nicolo Bulega s kolem za 2'13,879 sekundy. Na druhé místo se posunul Jakub Kornfeil, jemuž na Itala v tu chvíli scházelo necelých devět desetin a bylo vidět, že v takových podmínkách je český závodník konkurenceschopný. Třetí v pořadí Kaito Toba (Honda Team Asia) byl o 1,188 sekundy pomalejší. Časy do pátého místa měli na kontě Niccoló Antonelli a Lorenzo Dalla Porta (Aspar Mahindra Moto3). Jak dráha osychala, jezdci s každým kolem zrychlovali.

První trénink vyhrál s maximem na 2'06,206 sekundy Romano Fenati (Marinelli Rivacold Snipers). Druhý Joan Mir (Leopard Racing) ztratil 0,367 sekundy, třetí Marco Bezzecchi byl o necelé čtyři desetiny pomalejší. Pro čtvrtý čas si zajel Lorenzo Dalla Porta a posledním v jedné sekundě je pátý Jakub Kornfeil, který tak zahájil víkend v Barceloně velmi dobrým způsobem.

GP Katalánska, Moto3 – 1.volný trénink