GP Katalánska – Kvalifikační bitvu vyhrál Pedrosa

Krásné slunečné počasí provázelo sobotní program tréninků a kvalifikací na závody Velké ceny Katalánska. Možná až příliš slunečné, protože okruh v Montmeló byl rozpálený jako pec a jezdci s tím měli problémy. Každopádně v sobotu bylo uspořádání tratě stejné, jaké bylo loni pro druhý a třetí den závodního víkendu, když poslední šikana kopírovala formát tratě formule 1. Proto také znovu platily traťové rekordy a ten kvalifikační překonal Jorge Martin, jenž vybojoval pole position na startu domácího závodu Moto3. Nedařilo se Jakubovi Kornfeilovi, který se do závodu kvalifikoval devětadvacátým časem. V královské kubatuře slaví první místo na startu Dani Pedrosa. Jeho týmový kolega Marc Márquez jen za sobotu spadl čtyřikrát, přesto do závodu odstartuje čtvrtý. Karel Abraham zajel osmnáctý kvalifikační čas do šesté řady. Kvalifikaci šestistovek Moto2 vyhrál Alex Márquez.

Moto3 – 3.volný trénink

Po úvodních dvaceti minutách vedl tabulku časů Romano Fenati (Marinelli Rivacold Snipers) s kolem 1'54,852 sekundy. Na druhém místě byl Juanfran Guevara (RBA BOE Racing Team) a třetí Enea Bastianini (Estrella Galicia 0,0). Časy do pátého místa měli Joan Mir (Leopard Racing) a John McPhee (British Talent Team), který na prvního ztrácel půl sekundy. Český závodník Jakub Kornfeil (Peugeot MC Saxoprint) měl prozatím dvacátý čtvrtý čas 1'56,462 sekundy.

Třetí trénink vyhrál Aron Canet (Estrella Galicia 0,0) časem 1'53,966 sekundy. Jen dvaatřicet tisícin ztratil druhý v pořadí Enea Bastianini, třetí Joan Mir byl o 0,069 sekundy pomalejší. Na čtvrté pozici je Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3), který byl sice nejrychlejší, ale čas mu zrušili kvůli nedovolenému výjezdu mimo obrubníky. Pětici nejrychlejších uzavírá John McPhee. Jakub Kornfeil také přišel o nejlepší čas po výjezdu mimo trať a s kolem za 1'55,694 sekundy je čtyřiadvacátý.

GP Katalánska, Moto3 – 3.volný trénink