GP Katalánska – kvalifikační sobota

Moto2 – kvalifikace

V polovině kvalifikace šestistovek byl na provizorní pole position Esteve Rabat (Marc VDS Racing) s časem 1´46,569 sekundy a byl také jediný, kdo v této fázi kvalifikace překonal hodnotu minuty a sedmačtyřiceti sekund. Druhý Mika Kallio (Marc VDS Racing) ztrácel přes půl sekundy, třetí byl Sandro Cortese (Dynavolt Intact GP), jehož kolo bylo o sedm desetin pomalejší. Posledním jezdcem v jedné sekundě byl čtvrtý Jonas Folger (AGR Team) a první pětici uzavíral Thomas Lüthi (Interwetten Paddock Moto2).

Deset minut před koncem tabulka časů nenabízela žádnou výraznější změnu pořadí. Na prvním místě zůstával Esteve Rabat, druhý Mika Kallio, na třetí pozici se časem 1´47,192 sekundy posunul Maverick Viňales (Paginas Amarillas HP 40), čtvrtý byl Sandro Cortese, pátý Jonas Folger a šestý Mattia Pasini (NGM Forward Racing), který se vytáhl za Viňalesem. S koncem kvalifikace se blížil prostor pro závěrečné ataky a to slibovalo napínavou podívanou.

Pole position na startu si časem 1´46,569 sekundy vybojoval Esteve Rabat, který udělá maximum, aby závod v Barceloně vyhrál a rázně tím vykročil za ziskem titulu mistra světa. Druhý startuje Mika Kallio, možná jediný, kdo Rabata v Montmeló dokáže zastavit a první řadu uzavře nováček v šestistovkách Maverick Viňales.

Z druhé řady vyrazí do závodu Moto2 Němec Sandro Cortese, který v závěru kvalifikace havaroval. Pátý Jonas Folger měl v posledním kole čas na první řadu, ale o tu ho připravil jeden z pomalejších jezdců. Šestý kvalifikační čas a pozice na startu nedělního závodu patří italskému jezdci Mattia Pasinimu, který v závěru rovněž skončil na zemi.