GP Katalánska: Do závodu z 12. místa

Dopolední volný trénink byl opět ve znamení hledání ideálního nastavení motocyklu s cílem vylepšit přilnavost zadní pneumatiky. Horké odpoledne přineslo velice vyrovnanou kvalifikaci, kdy se brněnský jezdec dlouho držel ve skupině jezdců na motocyklech Ducati.

GP Katalánska: Do závodu z 12. místa
Nakonec český závodník odstartuje do nedělního závodu ze čtvrté řady. Na vítězný kvalifikační čas Australana Stonera ztratil 1,971 vteřiny.

Karel Abraham: „Jsem docela zklamaný z celkového nastavení motorky. Hlavně přilnavost zadní pneumatiky je velice špatná. Ztrácím také na brzdách a to právě úzce souvisí s celkovým nastavením. Předpověď počasí na zítřek je velice nejistá, mělo by být větší chladno a zároveň doufám, že nebude pršet. Uvidíme, co se nám podaří udělat ve warm upu. Pevně doufám, že vše bude mít zdárný konec a konečně získáme nějaké body.“

Marco Grana, šéfmechanik Cardion AB Motoracing: „Necítím žádné velké nadšení nad dnešním výsledkem, ale na druhou stranu rozhodně nepropadáme skepsi. V odpolední kvalifikaci se nám podařilo hodně vylepšit čas z dopoledního volného tréninku, ale bohužel to ještě není dostatečné. Mezi námi a jezdci na prototypech je značná mezera. Podařilo se nám mírně vylepšit nastavení motocyklu, ale s přilnavostí zadní měkké gumy nejsme stále spokojeni. Dále máme problémy s bržděním, což také nepřispívá k dobré náladě. Cíl zítřejšího warm upu je tedy jasný. Odstranit všechny nedostatky a připravit motocykl do závodu v nejlepším možném nastavení.“

V průběhu Velké ceny Katalánska přišla z českého týmu také jedna velmi šťastná zpráva. Mechanik stáje Cardion AB Motoracing Martin Havlíček se včera stal dvojnásobným otcem. Do rodiny k dceři přibyl také syn Jakub. Martin si tuto šťastnou životní událost nemohl kvůli svým pracovním povinnostem prožít doma a také oslavy proběhly prozatím pouze v symbolickém duchu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 4.50
Známkováno: 8x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist