GP Japonska – Divokou kvalifikaci vyhrál Lorenzo, Rossi druhý

Moto2 – kvalifikace

V polovině tréninku šestistovek vedl tabulku časů Johann Zarco (Ajo Motorsport) s kolem za 1'50,593 sekundy. Thomas Lüthi (Derendinger Racing Interwetten) v Motegi umí a na Francouze ztrácel jen necelé dvě desetiny. Třetí Sam Lowes (Speed Up Racing) byl na tom o něco hůř, protože jeho ztráta byla přes sedm desetin. Časy do pátého místa měli na kontech Alex Rins (Paginas Amarillas HP 40) a Takaaki Nakagami (Idemitsu Honda Team Asia).

Sedm minut před koncem Thomas Lüthi překonal vedoucího Zarca a s časem 1'50,510 sekundy byl na provizorní pole position Švýcar. Johann Zarco ztrácel 0,083 sekundy, třetí Jonas Folger (AGR Team) 0,406 sekundy. Dvojice Sam Lowes a Alex Rins měla na kontě identický čas 1'50,953 sekundy. Parádně si vedl Malajec Hafizh Syahrin (Petronas Raceline Malaysia), protože ten byl těsně před koncem s časem 1'51,286 sekundy šestý.

Nakonec to byl ale nový mistr světa Johann Zarco, kdo nastavil nejrychlejší kolo. Francouz zajel ve svém posledním kole 1'50,339 sekundy a kvalifikaci vyhrál v novém rekordu. Druhý Thomas Lüthi ztratil na první místo 0,171 sekundy. Na třetí místo v první řadě zajel Němec Jonas Folger, ten už byl pomalejší o 0,577 sekundy.

GP Japonska, Moto2 – kvalifikace
20°C, dráha suchá, 24°C, vlhkost: 78%

1 - Johann ZARCO - FRA - Ajo Motorsport - Kalex - 1'50.339
2 - Thomas LUTHI - SWI - Derendinger Racing Interwetten - Kalex - 1'50.510 - + 0.171
3 - Jonas FOLGER - GER - AGR Team - Kalex - 1'50.916 - + 0.577
4 - Sam LOWES - GBR - Speed Up Racing - Speed Up - 1'50.953 - + 0.614
5 - Alex RINS - SPA - Paginas Amarillas HP 40 - Kalex - 1'50.953 - + 0.614
6 - Hafizh SYAHRIN - MAL - Petronas Raceline Malaysia - Kalex - 1'51.286 - + 0.947
7 - Takaaki NAKAGAMI - JPN - IDEMITSU Honda Team Asia - Kalex - 1'51.381 - + 1.042
8 - Axel PONS - SPA - AGR Team - Kalex - 1'51.384 - + 1.045
9 - Sandro CORTESE - GER - Dynavolt Intact GP - Kalex - 1'51.386 - + 1.047
10 - Lorenzo BALDASSARRI - ITA - Forward Racing - Kalex - 1'51.486 - + 1.147
11 - Xavier SIMEON - BEL - Federal Oil Gresini Moto2 - Kalex - 1'51.577 - + 1.238