GP Itálie – Vyhrál Lorenzo, Márquez je druhý, Iannone třetí

Moto2 – Závod

Do závodu na 21 kol startoval z první pozice Sam Lowes (Federal Oil Gresini Moto2), druhý Takaaki Nakagami (Idemitsu Honda Team Asia) a třetí Lorenzo Baldassarri (Forward Racing). Z druhé řady vyrazila trojice Axel Pons (AGR Team), Marcel Schrötter (AGR Team) a Johann Zarco (Ajo Motorsport). Španěl Alex Rins (Paginas Amarillas HP 40) startoval devátý, Němec Jonas Folger (Dynavolt Intact GP) až sedmnáctý.

Po startu byla v první zatáčce pořádná tlačenice, ale všichni zůstali na dráze a do druhého kola najížděl jako první Sam Lowes následován Lorenzem Balassarrim a Takaaki Nakagamim. Ve druhém sledu jel Thomas Lüthi (Garage Plus Interwetten), Axel Pons a Alex Rins, který pospíchal dopředu. Ke kontaktu došlo ve třetí zatáčce mezi Alexem Márquezem a Luca Marinim. Oba jezdci skončili v ochranné bariéře, ale pomoc zdravotní služby tam nepotřebovali. Ve třetím kole převzal vedení Thomas Lüthi, který na zadním kole vezl Itala Baldassarriho a Brita Lowese. Do boxu zajel Jonas Folger a závod ukončil.

V pátém kole havaroval Xavi Vierge (Tech3 Racing), jehož motorka rozbila ochrannou nafukovací bariéru ve čtrnácté zatáčce a to znamenalo zastavení závodu červenými vlajkami. V tu chvíli jel první Sam Lowes, druhý Thomas Lüthi a třetí Takaaki Nakagami.

• boxová ulička bude otevřena ve 12:45 hodin
  • restart závodu na 11kol
  • pořadí na startu je dáno výsledkem třetího kola - 1.Sam Lowes, 2.Lüthi, 3.Nakagami
  • start závodu odložen, zřejmě potíže s postavením jezdců na startu. Vše se vrací zpátky do boxů.
  • jezdci, kteří vyjeli pozdě z boxů v rámci zrychleného procesu restartu (60s), budou startovat poslední - #57 Pons, #40 Rins, #24 Corsi, #19 Simeon, #14 Wilairot, #30 Nakagami, #42 Fuligni, #60 Simon
  • nový restart bude na 10kol - boxová ulička otevřena 13:05 - vyjet jezdci musí do jedné minuty
  • výjezd z boxů znovu odložen
  • 13:08hodin - boxová ulička otevřena - restart 10kol

Z první řady odstartoval pouze Sam Lowes a Thomas Lüthi, který šel okamžitě do vedení závodního pole. Naopak Sam Lowes jel až šestý. Ve druhém kole byl v čele závodu domácí závodník Lorenzo Baldassarri, který měl těsně za sebou Thomase Lüthiho. Za Švýcarem jel Hafizh Syahrin (Petronas Raceline Malaysia), Johann Zarco a Sam Lowes. Havaroval Mattia Pasini (Italtrans Racing Team).

V polovině závodu vystřídal Lorenza Baldassarriho na první pozici Johann Zarco a oba předváděli perfektní bitvu o vedení. Třetí byl Thomas Lüthi, který bojoval s Malajcem Syahrinem. Sam Lowes chtěl hodně dopředu a přitom došlo ke kontaktu s Malajcem, za což se mu Lowes omluvil. Alex Rins, který musel startovat z konce roštu už byl dvanáctý a jel na maximum, protože do šampionátu potřeboval každý bod.

Závěr závodu Moto2 byl ve znamení bitvy o vítězství a třetí místo v cíli. Zlato získal Johann Zarco, který překonal Lorenza Baldassarriho rozdílem třiceti tisícin. Třetí místo vybojoval Sam Lowes, jemuž se v posledním kole podařilo překonat Thomase Lüthiho. Alex Rins nakonec skončil sedmý.

MotoGP – boxová ulička otevřena v 13:50 hodin – startovní procedura 15minut

GP Itálie, Moto2 – Závod (Restart-10kol)