GP Itálie – sobota v Toskánsku

Moto2 – kvalifikace

Vstup do kvalifikace nevyšel rodáku ze San Marina Alexi De Angelisovi (Tasca Racing Moto2), protože ten měl na kontě jen dvě kola, když v deváté zatáčce přišel pro něj poměrně těžký pád, což také znamenalo, že pokud nevyjede znovu na dráhu, bude startovat poslední. Po Angelisovi skončil na zemi Randy Krummenacher (Octo IodaRacing Project). Švýcar byl sedmnáctý a snažil se postoupit pořadím, což se mu nepodařilo, protože jeho motorka je po několika přemetech viditelně nepoužitelná.

V polovině kvalifikace šestistovek držel provizorní pole position časem 1´52,718 sekundy Esteve Rabat (Marc VDS Racing). Druhý Jonas Folger (AGR Team) ztrácel 0,290 sekundy, třetí byl Švýcar Thomas Lüthi (Interwetten Paddock Moto2) s časem 1´53,291 sekundy. Dobře si vedl Francouz Johann Zarco (AirAsi Caterham Moto Racing), který byl čtvrtý a první pětku uzavíral Luis Salom (Pons HP 40). Nedařilo se Mika Kalliovi (Marc VDS Racing), protože ten byl jedenáctý, ale postupně získával na rychlosti a v době, kdy do konce zbývalo třináct minut se Fin posunul na osmou pozici.

Pět minut před koncem kvalifikace vyjel na dráhu Alex De Angelis, jemuž opravili motorku a tak měl šanci něco udělat s časem, který mu zaručoval pouze poslední místo na startu. Nakonec to bylo zlepšení o čtyři pozice, takže De Angelis odstartuje třicátý. Randy Krummenacher startuje jednadvacátý.

Pole position na startu italské Grand Prix získal časem 1´52,718 sekundy Španěl Esteve Rabat. Druhý startuje Sam Lowes (Speed Up), jenž předvedl parádní výkon a dvě kola mu stačila k tomu, aby zajel 1´52,901 sekundy, což už do konce nikdo nepřekonal. Třetím a zároveň posledním jezdcem s časem pod minutu a třiapadesát sekund je Němec Sandro Cortese (Dynavolt Intact GP).