GP Itálie – sobota v Toskánsku

Sobota byla v toskánském Mugellu ve znamení slunečného počasí a skvělých výkonů. Neporazitelný zůstává Marc Márquez v MotoGP, v Moto2 vyhrál pole position Esteve Rabat a v Moto3 Alex Rins. Jakub Kornfeil vybojoval perfektní třetí místo na startu závodu Moto3, úspěšný byl rovněž sedmý Karel Hanika a Karel Abraham bude na startu MotoGP šestnáctý.

Moto3 – 3.volný trénink

Pět minut před koncem vedl tabulku časů Jack Miller (Red Bull KTM Ajo) s kolem za 1´58,298 sekundy. Na druhém místě figuroval Miguel Oliveira (Mahindra Racing) a třetí byl Niklas Ajo (Avant Tecno Husqvarna Ajo). Jakub Kornfeil (Team Calvo) v závěru třetího tréninku zrychlil a časem 1´58,474 sekundy se posunul na sedmé místo. Karel Hanika figuroval na dvaadvacáté pozici a v posledních kolech jezdil společně s týmovým kolegou Jackem Milellerem.

Ve finále byl nejrychlejší Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0) s časem na kolo 1´57,620 sekundy. Pouze sedmnáct tisícin ztrácí Efrén Vázquez (SaxoPrint-RTG), třetí je Brad Binder (Ambrogio Racing), čtvrtý Jack Miller a první pětici uzavírá Isaac Viňales (Team Calvo), který byl pomalejší o necelých sedm desetin.

Zatím nejlepší výkon dosavadní části víkendu předvedl Jakub Kornfeil, který se časem 1´58,474 sekundy posunul na desáté místo a společně s jedenáctým Romano Fenatim (SKY Racing Team VR46) jsou posledními jezdci v jedné sekundě za Márquezem. Druhý český závodník Karel Hanika si v závěru tréninku polepšil a s časem 1´59,119 sekundy je čtrnáctý.