GP Itálie – Rossi vyhrál pole position v novém rekordu

Krásné slunečné počasí provázelo sobotní program příprav na Velkou cenu Itálie v Mugellu. Dopoledne se jely poslední tréninky, pak následovaly kvalifikace, které rozhodly o postavení jezdců na startovních roštech jednotlivých závodů. V třídě Moto3 získal první místo na startu v novém rekordu Jorge Martin, Jakub Konfeil byl jednadvacátý. V královské kubatuře vyhrál rovněž v novém rekordu kvalifikaci Valentino Rossi, jenž tak do závodu MotoGP odstartuje první poprvé od japonské GP v roce 2016. Karel Abraham se do závodu kvalifikoval dvaadvacátý v pořadí.

Moto3 – 3.volný trénink

V polovině třetího tréninku vedl Aron Canet (Estrella Galicia 0,0) s kolem za 1'57,735 sekundy. Na druhé pozici figuroval Niccoló Antonelli (SIC58 Squadra Corse), který měl v pátek těžký pád, ale jak je vidět přes noc se dostal zpátky do formy. Třetí čas měl na kontě Adam Norrodin (Petronas Sprinta Racing). Pád zaznamenal Marco Bezzecchi (Redox PrüstelGP), který nezvládl průjezd patnáctou zatáčkou a prozatím byl patnáctý. Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) ztrácel na týmového kolegu dvě tisíciny a a po dvaceti minutách tréninku byl šestnáctý.

Ve druhé polovině tréninku dostal v sedmé zatáčce highsider Kaito Toba (Honda Team Asia) a za ním jedoucí Ayumu Sasaki (Petronas Sprinta Racing) už nestačil zareagovat a oba skončili na zemi. Toba odešel po svých, Sasakiho odnesli na nosítkách. Trénink vyhrál časem 1'57,337 sekundy Jorge Martin. Ital Marco Bezzecchi v závěru zabojoval a posunul se na druhé místo, kde na Martina ztratil jen třicet tisícin. Třetí v pořadí je Andrea Migno (Ángel Nieto Team Moto3). Jakub Kornfeil zajel 1'57,684 sekundy a trénink uzavřel pátý, což je ta nejlepší pozvánka na kvalifikaci, kde by to mohlo Kornfeilovi vyjít do předních řad.

GP Itálie, Moto3 – 3.volný trénink