GP Itálie – Iannone nejrychlejší, Pirro po hororovém pádu v nemocnici

První dva volné tréninky na závody Velké ceny Itálie mají za sebou jezdci mistrovství světa silničních motocyklů. V třídě Moto3 je nejrychlejším jezdcem pátečních jízd Jorge Martin, výborně si vedl Jakub Kornfeil, jehož maximum na kolo bylo sedmé nejrychlejší. Hodně komplikovaný druhý trénink měli jezdci MotoGP. Těžký pád měl jezdec na divokou kartu Michele Pirro, který byl dlouho v péči zdravotní služby, pak ve zdravotním centru a následně byl letecky přepraven do nemocnice ve Florencii. Naštěstí to prozatím nevypadá na nějaká těžká zranění. Nejrychlejším jezdcem tréninku MotoGP byl domácí závodník Suzuki Andrea Iannone. Český jezdec Karel Abraham je v kombinaci časů dvaadvacátý.

Moto3 – 1.volný trénink

Po dvaceti minutách tréninku vedl Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3) časem 1'59,200 sekundy. Dvě desetiny ztrácel Niccoló Antonelli (SIC58 Squadra Corse), necelé tři desetiny Philipp Öttl (Südmetall Schedl GP Racing) a Aron Canet (Estrella Galicia 0,0). Pátý čas v pořadí měl na kontě Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3). Poslední v jedné sekundě byl šestý Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse) a Marco Bezzecchi (Redox PrüstelGP). Český závodník Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) byl prozatím šestnáctý s časem 2'00,947 sekundy, což představovalo ztrátu na prvního ve výši 1,7 sekundy.

První trénink vyhrál časem 1'58,078 sekundy Jorge Martin, který je zpravidla velmi silný v přípravě, ale v závodech má pak smůlu na chybující soupeře. Tři desetiny ztrácí druhý Aron Canet, třetí v pořadí Philipp Öttl byl o čtyři desetiny pomalejší. V jedné sekundě je čtvrtý Andrea Migno (Ángel Nieto Team Moto3), pátý Niccoló Antonelli, šestý John McPhee (CIP Green Power), sedmý Marco Bezzecchi a osmý Fabio Di Giannantonio. Jakub Kornfeil trénink uzavřel desátý s časem 1'59,336 sekundy. Jediný pád zaznamenal v závěru tréninku Tatsuki Suzuki, který skončil na zemi v jedenácté zatáčce.

GP Itálie, Moto3 – 1.volný trénink