GP Itálie – páteční tréninky v Toskánsku

Krásné počasí přivítalo všechny, kteří v pátek dorazili na toskánský okruh Mugello. Pro jezdce a týmy ideální podmínky k trénování pod blankytně modrou oblohou italského venkova. Během dne jezdci zaznamenali minimum pádů a měli tak čas se s týmy soustředit na hledání toho ideálního nastavení pro závod. Zatím je v tomto směru na nejlepší cestě Niccoló Antonelli, který vyhrál tréninky v kategorii Moto3. V třídě Moto2 je nejrychlejší s novým rekordem Esteve Rabat a v MotoGP dnes nikdo nepřekonal jezdce Ducati Andrea Doviziosa. Z českých závodníků je Karel Hanika jedenáctý, Karel Abraham osmnáctý a Jakub Kornfeil dvaadvacátý.

Moto3 – 1.volný trénink

Po úvodních deseti minutách měl nejrychlejší čas 2'00,685 sekundy Isaac Viñales (Husqvarna Factory Laglisse), ale hned v jedenácté minutě se před Španěla dostal Efrén Vázquez (Leopard Racing) a Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo), který maximum na kolo posunul na hranici 2'00,140 sekundy. Z českých závodníků byl Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) s časem 2'01,045 sekundy devátý, Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) měl na kontě třináctý čas 2'01,374 sekundy.

V polovině prvního tréninku patřil nejrychlejší čas 1'59,803 Phillipu Öttlovi (Schedl GP Racing). Druhý v pořadí Efrén Vázquez ztrácel necelé tři desetiny, třetí Miguel Oliveira byl o 0,337 sekundy pomalejší. Na čtvrté místo se posunul Niccoló Antonelli (Ongetta Rivacold) a první pětici uzavíral Isaac Viñales. Karel Hanika zůstával devátý, čtrnáctý byl Jakub Kornfeil.

Deset minut před koncem byl s časem 1'59,175 sekundy první Isaac Viñales. Druhým časem překvapil Fin Niklas Ajo (RBA Racing Team), jemuž na Španěla scházely dvě desetiny. Třetí v pořadí figuroval se ztrátou 0,360 sekundy Portugalec Miguel Oliveira. Karel Hanika se časem 2'00,006 sekundy posunul na osmé místo, Jakub Kornfeil zrychlil na 2'01,022 sekundy, ale zatím mu to stačilo na osmnáctou pozici v tabulkce časů.

V posledním rychlém kole zajel čas 1'58,247 sekundy domácí závodník Enea Bastianini (Gresini Racing Team) a první trénink vyhrál, když Danny Kenta porazil rozdílem tří desetin. Třetím nejrychlejším je Niccoló Antonelli, jehož ztráta je půl sekundy. Karel Hanika byl ještě v samotném závěru tréninku s časem 1'58,829 sekundy třetí, ale na čtvrté místo jej nakonec poslal Bastianiniho čas. Každopádně na úvod závodního víkendu v Mugellu je výkon českého závodníka velmi slibný. Jakub Kornfeil ve svém předposledním kole zajel čtrnáctý čas 1'59,527 sekundy.