GP Itálie – neděle v Mugellu

MotoGP – Warm Up

Po úvodních pěti minutách zahřívacího tréninku královské kubatury vedl Jorge Lorenzo (Yamaha Factory Racing) před Marcem Márquezem (Repsol Honda Team) a Nicky Haydenem (Ducati Team). Čech Karel Abraham (Cardion AB Motoracing) byl s časem 1´52,252 sekundy třináctý a Lukáš Pešek (Came IodaRacing Project) šestnáctý s časem 1´52,809 sekundy.

Bohužel ve svém prvním měřeném kole havaroval Bradley Smith (Monster Yamaha Tech 3). Britský závodník jede s bolestivým zraněním malíčku a dost tvrdě spadl ve stejném místě, kde si právě toto zranění způsobil. Z místa nehody sice odešel po svých, ale myslím, že v této chvíli existuje reálná možnost, že do závodu vůbec nenastoupí.

V samotném závěru spadl ve dvanácté zatáčce Randy De Puniet (Power Electronics Aspar), ale i když se jednalo o pád ve vysoké rychlosti, Francouz z nehody vyvázl nezraněn a zahřívací trénink uzavřel desátým nejrychlejším časem, což byl status pro nejlepšího jezdce CRT.

Zahřívací trénink MotoGP vyhrál Jorge Lorenzo časem 1´47,558 sekundy před Calem Crutchlowem (Monster Yamaha Tech 3) a Marcem Márquezem, jenž na Lorenza ztratil šest desetin. Ital Valentino Rossi (Yamaha Factory Racing) byl čtvrtý, vítěz kvalifikace Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) pátý. Karel Abraham si ve warm upu dojel pro osmnáctý čas, Lukáš Pešek byl dvacátý.