GP Itálie – Na domácí půdě zajel v pátek nejrychleji Iannone

Páteční program Velké ceny Itálie nabídl dva volné tréninky tříd Moto3, MotoGP a Moto2. Dopoledne nebyly nejlepší povětrnostní podmínky, protože dráha byla mokrá po nočním dešti. Černé mraky těsně nad okolními horami nevěstily nic dobrého, ale nakonec se vyčasilo a odpoledne už druhé tréninky nabídly suchou trať. Nejrychleji zajel v třídě Moto3 Japonec Hiroki Ono, dvojice českých závodníků Jakub Kornfeil a Karel Hanika obsadila v pořadí osmnácté a dvaadvacáté místo. V královské kubatuře je nejrychlejším jezdcem domácí závodník Ducati Andrea Iannone. Třída Moto2 uzavřela páteční program druhým tréninkem v němž zajel nejrychleji Francouz Johann Zarco.

Moto3 – 1.volný trénink

Po úvodních patnácti minutách, které jezdci odjeli na mokrém povrchu, vedl tabulku časů Jorge Martin (Aspar Mahindra Team Moto3) s maximem na kolo 2'15,587 sekundy. Druhý Nicolo Bulega (SKY Racing Team VR46) ztrácel tři desetiny, třetí v pořadí Francesco Bagnaia (ASPAR Mahindra Team Moto3) byl o půl sekundy pomalejší. Karel Hanika (Platinum Bay Real Estate) byl s časem 2'16,410 sekundy poslední v jedné sekundě a pětici nejrychlejších uzavíral Gabriel Rodrigo (RBA Racing Team). Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) na mokrou dráhu zatím nevyjel.

V polovině úvodního tréninku byl s časem 2'12,450 sekundy nejrychlejší Gabriel Rodrigo, na druhé místo se posunul Francesco Bagnaia, třetí byl Jorge Martin. Do první pětice zajeli časy jezdci Hondy Malajec Khairul Idham Pawi (Honda Team Asia) a Japonec Hiroki Ono (Honda Team Asia). Karel Hanika v tu chvíli figuroval na osmém místě, Jakub Kornfeil zatím na dráhu nevyjel.

První trénink vyhrál časem 2'09,992 sekundy Malajec Khairul Idham Pawi. Druhý je Hiroki Ono a třetí v pořadí Francesco Bagnaia. Výborně si vedl Karel Hanika, protože ten je čtvrtý a první pětici uzavřel Nicolo Bulega. Jakub kornfeil trénink dokončil s jedenáctým časem 2'11,078 sekundy.

GP Itálie, Moto3 – 1.volný trénink