GP Itálie – Ducati slaví domácí pole position, Hanika s Kornfeilem druhou řadu na startu

Moto3 – kvalifikace

Po úvodních deseti minutách byl na provizorní pole position Ital Niccoló Antonelli (Ongetta Rivacold) s časem 1'57,726 sekundy. Na druhém místě figuroval Danny Kent (Leopard Racing) a třetí byl Enea Bastianini (Gresini Racing Team Moto3). Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) byl s časem 1'58,372 sekundy šestý, Karel Hanika (Red Bull KTM Aji) zatím devatenáctý s časem 1'59,239 sekundy.

Po dvaceti minutách patřila provizorní pole position Miguelu Oliveirovi (Red Bull KTM Ajo), který zajel čas 1'57,657 sekundy. Druhý Danny Kent ztrácel na Portugalce 49 tisícin, třetí Niccoló Antonelli byl o 69 tisícin pomalejší. Jakub Kornfeil figuroval s časem 1'58,372 sekundy na desáté pozici, Karel Hanika zůstával dvaadvacátý, ale patnáct minut před koncem zajel čas 1'58,043 sekundy, což znamenalo sedmé místo.

Ve třicáté minutě tréninku zajeli jezdci do boxů pro výměnu pneumatik nebo provést poslední úpravy nastavení, aby ve svém posledním výjezdu na trať dokázali zajet co nejlepší čas a tím získat dobrou výchozí pozici na startu. Po výjezdu na trať jako první zajel rychlé kolo Romano Fenati, který nastavil 1'57,319 sekundy. Čas na pole positon jel Fabio Quartararo (Estrella Galicia 0,0), ale ve třetím sektoru havaroval a kvalifikace pro něj předčasně skončila. Dobře si vedl Karel Hanika, který byl s časem 1'57,329 sekundy třetí a stejně tak s pátým časem 1'57,366 sekundy Jakub Kornfeil.

Kvalifikaci na Velkou cenu Itálie vyhrál v novém kvalifikační rekordu 1'56,615 sekundy Danny Kent. Na druhé místo startovního roštu se kvalifikoval Hiroki Ono (Leopard Racing), třetí odstartuje domácí závodník Romano Fenati. V druhé řadě na startu máme oba české závodníky. Karel Hanika se do závodu kvalifikoval čtvrtým časem 1'57,329 sekundy a Jakub Kornfeil šestým časem 1'57,366 sekundy. Z páté pozice v neděli odstartuje Niccoló Antonelli.