GP Itálie – Ducati slaví domácí pole position, Hanika s Kornfeilem druhou řadu na startu

Také v sobotu panovalo v italském Mugellu krásné slunečné počasí. Ideální podmínky umožnily jezdit rychlé časy, což v průběhu dne vyprodukovalo hned několik rekordů. Překvapením byl výkon Marca Márqueze, jemuž se vůbec nedařilo a do závodu odstartuje třináctý. Naopak slaví u Ducati, protože v Mugellu vyhráli kvalifikaci poprvé od roku 2007. Do závodu Moto3 odstartuje z pole position Danny Kent, čtvrtá a šestá pozice patří Karlu Hanikovi a Jakubovi Kornfeilovi. V Moto2 má první místo na startu Sam Lowes a v MotoGP Andrea Iannone. Karel Abraham v neděli startuje dvacátý.

Moto3 – 3.volný trénink

Po úvodních deseti minutách byl s kolem 1'58,760 sekundy na prvním místě tabulky časů Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo), ale tento čas zatím na udržení vedoucí pozice nestačil a před českého závodníka se dostal jak jeho týmový kolega Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo), tak Niccoló Antonelli (Ongetta Rivacold). Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) zatím nepokořil hranici dvou minut a s časem 2'00,085 sekundy byl osmnáctý.

Ve dvacáté minutě tréninku zůstával nejrychlejší Miguel Oliveira s časem 1'58,399 sekundy. Na druhém místě byl Brad Binder (Red Bull KTM Ajo), který ztrácel 23 tisícin a třetí Danny Kent, jenž byl o 93 tisícin pomalejší. Karlu Hanikovi patřila časem 1'58,760 sekundy pátá pozice, Jakub Kornfeil byl prozatím dvacátý. Karel Hanika po pátečních trénincích uvedl, že odpoledne neměl stejně dobrý cit s motorkou jako v pátek ráno, což bylo zřejmě způsobeno vyšší teplotou a díky tomu byl také pomalejší. Na tomto aspektu dnes ráno měli zapracovat, protože kvalifikace bude znovu ve znamení vyšších teplot.

Deset minut před koncem vedl tabulku časů Miguel Oliveira s kolem za 1'57,711 sekundy. Druhý Niccoló Antonelli ztrácel 68 tisícin, třetí Brad Binder už sedm desetin. Karel Hanika byl sedmý a Jakub Kornfeil jedenáctý, když ve svém desátém kole zajel 1'59,094 sekundy. V samotném závěru jezdci zabrali a řada z nich zajela v tomto momentu vůbec nejrychleji z celého dosavadního průběhu víkendu.

Poslední trénink nejnižší kubatury vyhrál časem 1'57,407 sekundy Fabio Quartararo (Estrella Galicia 0,0), který byl většinu tréninku hodně vzadu, ale poslední výjezd na trať byl ve znamení série rychlých kol což naznačuje, že Francouz bude také v Itálii hodně rychlý. Na druhém místě skončil Miguel Oliveira a třetí čas patří Danny Kentovi. Jakub Kornfeil trénink uzavřel třináctým časem 1'58,577 sekundy, Karel Hanika byl s kolem 1'58,671 sekundy šestnáctý. B2hem tréninku spadl Hiroki Ono (Leopard Racing), ale bez následků