GP Indianapolisu – V pátek byl nejrychlejší Lorenzo

MotoGP – 1.volný trénink

Po úvodních patnácti minutách měl nejrychlejší čas na kontě Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP), jehož maximum na kolo bylo na hodnotě 1'34,020 sekundy. Druhý v pořadí Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) ztrácel třicet tisícin, třetí Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) byl o tři desetiny pomalejší. Časy do pátého místa zajeli Andrea Iannone (Ducati Team) a Pol Espargaró (Monster Yamaha Tech 3). Španěl Espargaró dnes společně s Yamahou potvrdil prodloužení smlouvy na rok 2016. Toni Elías (AB Motoracing), který jede v Indianapolis za zraněného Karla Abrahama, byl s časem 1'40,299 sekundy prozatím třiadvacátý.

V polovině úvodního tréninku zůstával nejrychlejším jezdcem Jorge Lorenzo a k žádné změně nedošlo ani v první pětici. Časy do desátého místa zajeli Andrea Dovizioso (Ducati Team), Scott Redding (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS Racing), Bradley Smith (Monster Yamaha Tech 3), Yonny Hernandez (Octo Pramac Racing) a Cal Crutchlow (CWM LCR Honda). V postupové desítce prozatím nebyl ani jeden jezdec Suzuki, protože Maverick Viñales (Team Suzuki Ecstar) byl jen těsně za postupem jedenáctý, Aleix Espargaró (Team Suzuki Ecstar) až šestnáctý. Domácí závodník Nicky Hayden (Asprar Team MotoGP) byl s časem 1'36,883 sekundy dvacátý a rozhodně měl v plánu postoupit výš. Němec Stefan Bradl (Aprilia Racing Team Gresini) měl předposlední čas 1'38,036 sekundy, Španěl Toni Elías poslední 1'39,351 sekundy.

Deset minut před koncem tréninku vedl Jorge Lorenzo časem 1'33,871 sekundy, ale Marc Márquez to nechtěl nechat jen tak a v jednu chvíli byl hodně blízko, když zajel kolo jen o jednasedmdesát tisícin pomalejší. Pět minut před koncem Andrea Dovizioso zajel naprosto stejný čas jako Lorenzo a to byla hozená rukavice. Tu zvedl v jednačtyřicáté minutě tréninku Marc Márquez, který zajel zatím nejrychlejší kolo časem 1'33,747 sekundy. Lorenzo s Doviziosem rázem ztráceli necelé dvě desetiny. Čtvrtý a pátý čas patřil Danimu Pedrosovi a Valentinu Rossimu.

První trénink vyhrál časem 1'33,654 sekundy Jorge Lorenzo. Španěl své maximum na kolo vylepšil jen pár minut před koncem tréninku a Marca Márqueze porazil vskutku zajímavým rozdílem 0,093 sekundy. Na třetím místě trénink dokončil Andrea Dovizioso, čtvrtý byl Dani Pedrosa a pátý Valentino Rossi, který na týmového kolegu ztrácí něco přes sedm desetin. Poslední dvě místa patří Stefanu Bradlovi a Tonimu Elíasovi. Oba jezdci zatím získávají zkušenosti s pro ně novými motocykly.