GP Indianapolisu - neděle v IMS

Moto2 – Závod

Po startu převzal vedení závodního pole Andrea Iannone (Speed Master), druhý jel Pol Espargaró (Pons 40 HP Tuenti), třetí Dominique Aegerter (Technomag-CIP), čtvrtý Marc Márquez (Catalunya Caixa Repsol) a první pětku uzavíral Julián Simón (Blusens Avintia). Ve druhém kole závodu už vedl Dominique Aegerter, ale v nájezdu do třetího kola Švýcara předjel Marc Márquez. Pol Espergaró v té době figuroval pátý, protože jen tak tak unikl kontaktu s Márquezem, což mu ve finále prohrálo závod. Márquez naopak okamžitě bodoval změnou traťového rekordu a v šestém kole vedl s náskokem dvou sekund.

V osmém kole jel Pol Espargaró za vedoucím Marcem Márquezem, ale oba už dělilo tři a půl sekundy. Espargaró byl v přípravě nejrychlejším jezdcem, takže určitě nepříjemné překvapení pro tým Sita Ponse. V polovině závodu patřilo vedení stále Márquezovi, druhý jel Espargaró a třetí Julián Simón. Na čtvrtém místě se pohyboval Mika Kallio, pátý byl Thomas Lüthi (Interwetten Paddock), šestý Dominique Aegerter, sedmý Simone Corsi (Came IodaRacing) a Andrea Iannone se propadl na jedenáctou příčku.

První místo bylo jen a pouze v rukou Marca Márqueze, protože Španěl deset kol před cílem vedl s náskokem téměř šesti sekund. O druhé místo se v úvodu závěrečné poloviny závodu také nebojovalo, protože Pol Espargaro stačil na třetího Juliana Simóna najet téměř sedm desetin. Simón také jezdil v klidu, protože čtvrtý Thomas Lüthi byl až čtyři sekundy za ním a navíc musel odolávat atakům Mika Kallia (Marc VDS Racing).

Desátý závod třídy Moto2 vyhrál Marc Márquez před Polem Espargarem a Juliánem Simónem. Stupně vítězů v IMS tak plně obsadili jezdci ze Španělska. Souboj o čtvrté místo nakonec vyhrál Mika Kallio, Thomas Lüthi se musel spokojit s pátým místem a jeden z favoritů na pódiové umístění Scott Redding, projel cílem až šestý.