GP Indianapolisu – kvalifikační sobota

Obloha nad Indianapolis Motor Speedway v sobotu tolik nehrozila deštěm jak tomu bylo v pátek. Dopoledne jezdci a týmy mistrovství světa prototypů absolvovali závěrečné tréninkové jízdy, odpoledne byly na programu kvalifikace. V třídě Moto3 má pole position Australan Jack Miller, první na startu třídy MotoGP bude Španěl Marc Márquez a v Moto2 Fin Mika Kallio.

Moto3 – 3.volný trénink

V prvních deseti minutách posledního tréninku havarovali hned tři jezdci. Jako první skončil na zemi Hafiq Azmi (SIC-Ajo), který musel do boxů po svých, protože kapotáž nechal v trávě únikové zóny. Pak došlo ke kontaktu mezi Gabrielem Ramosem (Kiefer Racing) a Juanfranem Guevarou (Mapfre Aspar Team) po němž se projel po asfaltu jezdec z Venezuely Ramos a musel do boxů také po svých. V desáté zatáčce spadl Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo), nebylo to nic vážného. Bohužel se mu nedařilo nastartovat motorku, takže do boxů zřejmě musel také po svých, ale nezraněn a bez vážné újmy na technice.

V polovině třetího volného tréninku byl nejrychlejším jezdcem Jack Miller (Red Bull KTM Ajo) s časem na kolo 1´41,858 sekundy. Australan o něco později ve čtvrté zatáčce havaroval po smyku zadního kola, ale vše proběhlo bez následků jak na zdraví, tak technice. Z českých závodníků byl Jakub Kornfeil (Team Calvo) čtyřiadvacátý a Karel Hanika pětadvacátý.

Poslední trénink vyhrál Španěl Efrén Vázquez časem 1´41,103 sekundy. Na druhém místě skončil Ital Romano Fenati (SKY Racing Team VR46), který na nejlepší čas ztratil 0,111 sekundy, třetí je Isaac Viňales (Calvo Team) s časem o 0,152 sekundy pomalejším než zajel Vázquez.

Jakub Kornfeil necelé dvě minuty před koncem zabral a z devětadvacáté pozice se časem 1´42,166 sekundy posunul na třinácté místo. V samotném závěru dokonce usiloval o vůbec nejrychlejší čas třetího tréninku a nakonec skončil desátý s časem 1´41,531 sekundy a ztrátou na Vázqueze 0,428 sekundy. Karel Hanika si na konto připsal celkem devět kol s osmnáctým nejlepším časem 1´42,002 sekundy.