GP Francie – Vyhrál Lorenzo, Viňales slaví pódium

MotoGP – Warm Up

Po deseti minutách tréninku měl nejrychlejší kolo 1'33,497 sekundy na kontě Maverick Viñales (Team Suzuki Ecstar). Druhý Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) ztrácel 0,057 sekundy, Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) byl rovněž v jedné desetině a čtvrtý Marc Márquez (Repsol Honda Team) byl jen o 0,101 sekundy pomalejší. Pětici nejrychlejších uzavíral Pol Espargaró (Monster Yamaha Tech 3), který se šest minut před koncem posunul na první pozici časem 1'33,346 sekundy.

Warm up nakonec vyhrál časem 1'33,009 sekundy Andrea Iannone (Ducati Team). Druhý je Maverick Viñales, třetí Pol Espargaró. Časy do pátého místa zajel Jorge Lorenzo a Andrea Dovizioso. Během tréninku havarovali oba jezdci Aprilie Stefan Bradl (Aprilia Racing Team Gresini) a Álvaro Bautista (Aprilia Racing Team Gresini).