GP Francie – Domácí pole position má Zarco, Kornfeil je druhý!

Sobotní program tréninků a kvalifikací odjeli jezdci mistrovství světa na suché dráze a za slunečného počasí s poměrně vysokými teplotami. Přesto každý trénink doprovázela spousta pádů. Pole position v třídě Moto3 vybojoval v novém rekordu Španěl Jorge Martin, skvěle zajel Jakub Kornfeil, jenž si na konto připsal nejlepší výsledek kariéry v podobě druhé pozice na startu. V třídě MotoGP má první místo na startu Johann Zarco, domácí závodník, jemuž se podařilo překonat kvalifikační rekord okruhu Bugatti. Karel Abraham neměl svůj den a do závodu odstartuje až čtyřiadvacátý. V šestistovkách zajel nejrychleji Francesco Bagnaia. Dnem závodu Velké ceny Francie je neděle 20.května 2018.

Moto3 – 3.volný trénink

Po dvaceti minutách posledního tréninku vedl tabulku časů Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3) časem 1'43,003 sekundy. Druhý v pořadí Enea Bastianini (Leopard Racing) ztrácel jen devatenáct tisícin, čas třetího Alberta Arenase (Ángel Nieto Team Moto3) byl o třicet tisícn pomalejší. Čtvrtý Aron Canet (Estrella Galicia 0,0) ztrácel třiačtyřicet tisícin, pátý Tony Arbolino (Marinelli Snipers Team) dvaasedmdesát tisícin a šestý Marco Bezzecchi (Redox PrüstelGP) byl na 0,089 sekundy, takže celkem šest ezdců v jedné desetině !!!

Český závodník Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) byl v polovině třetího tréninku s časem 1'44,017 sekundy osmadvacátý. Po pátečním programu tréninků uvedl: „Ranní trénink byl super. I když byla trať dost studená, cítil jsem se velice dobře. I bez slipstreamu jsem dokázal zajet dost rychlá kola. Druhé místo na úvod víkendu bylo také příjemné. Ve druhém tréninku bylo všechno jinak. Na druhé místo se nepodařilo navázat. Řešili jsme problémy se zadkem motorky. Při vyšší teplotě musíme zvolit trošku jiné nastavení a určitě ne eskovou pneumatiku. Před víkendem jsme od KTM dostali také upgrade, což je pecka. Vždycky je fajn vidět věci posouvat se kupředu. Jinak vše funguje moc dobře, takže díky týmu i KTM.“

Třetí trénink vyhrál časem 1'42,111 sekundy Marcos Ramirez (Bester Capital Dubai), jemuž se podařilo překonat rozdílem 0,029 sekundy Itala Niccoló Antonelliho (SIC58 Squadra Corse). Třetím jezdcem v pořadí je Gabriel Rodrigo (RBA BOE Skull Rider), čtvrtý Aron Canet a pátý Enea Bastianini, jemuž na prvního schází necelé tři desetiny. Jakub Kornfeil obsadil s časem 1'42,874 sekundy čtrnáctou pozici výsledkové listiny.

GP Francie, Moto3 – 3.volný trénink