GP Francie – Pole position pro Márqueze, Kornfeil startuje čtvrtý

MotoGP – 4.volný trénink

Deset minut před koncem čtvrtého tréninku sice nepršelo, ale dráha byla stále mokrá. Nejrychlejším jezdcem na dráze byl s časem 1'45,731 sekundy Dani Pedrosa (Repsol Honda Team). Druhý v pořadí Marc Márquez (Repsol Honda Team) ztrácel 1,4 sekundy, třetí Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) byl o 1,6 sekundy pomalejší. Český závodník Karel Abraham (AB Motoracing) se s časem 1'47,905 sekundy posunul na sedmou pozici, kde také nějakou dobu zůstal.

V závěru tréninku už rychlá stopa oschla natolik, že jezdci dosahovali rychlých časů a pozice se neustále střídaly. Závěr nejlépe zvládl Loris Baz (Athinà Forward Racing), který vyjel na hladkých pneumatikách a v psoeldním kole zajel nejrychlejší čas čtvrtého tréninku 1'41,913 sekundy. Na druhé místo se posunul Alex De Angelis (Octo IodaRacing Team), třetí trénink dokončil Dani Pedrosa. Karel Abraham skončil sedmnáctý. Časy pod kvalifikační minimum zajelo počínaje Hectorem Barberou (Avintia Racing) celkem pět jezdců.