GP Francie – páteční tréninky v Le Mans

MotoGP – 2.volný trénink

Po úvodních patnácti minutách byl nejrychlejším jezdcem na dráze Jorge lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) s časem 1'33,369 sekundy. Druhý Andrea Dovizioso (Ducati Team) ztrácel 0,234 sekundy, výborně jedoucí třetí Bradley Smith (Monster Yamaha Tech 3) půl sekundy. Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) zatím na přední pozice nezajel a s časem 1'34,391 sekundy byl osmý. Andrea Iannone (Ducati Team) pro odpolední jízdy dostal injekce proti bolesti a v sedmi odjetých kolech nastavil jedenáctý čas 1'34,581 sekundy. Pomalejší rozjezd má pochopitelně Dani Pedrosa (Repsol Honda Team), jemuž prozatím patřil patnáctý čas 1'34,877 sekundy. Brněnský závodník Karel Abraham (AB Motoracing) byl sedmnáctý s časem 1'35,346 sekundy.

Těsně před koncem první poloviny odpoledního tréninku havaroval Maverick Viñales (Team Suzuki Ecstar). Španěl z místa pádu odešel po svých a zamířil zpátky do boxů pro náhradní motorku. Po pětadvaceti minutách zůstával na špici výsledkové tabulky časů Jorge Lorenzo. Druhá pozice patřila Andrea Doviziosovi, třetí Bradley Smithovi. Nejrychlejším jezdcem kategorie Open byl dvanáctý Stefan Bradl (Athinà Forward Racing), Karlu Abrahamovi patřil dvacátý čas. V osmé zatáčce okruhu Bugatti skončil na zemi Álvaro Bautista (Aprilia Racing Team Gresini) a o něco později v šesté zatáčce spadl domácí závodník Mike Di Meglio (Avintia Racing).

Posledních patnáct minut tréninku odstartoval pádem v osmé zatáčce Alex De Angelis (Octo IodaRacing Team). Jezdec ze San Marina se jen hodně ztěžka zvedal ze štěrku únikové zóny a pád to nebyl nijak příjemný. Výrazně zrychlil Dani Pedrosa a kolem za 1'33,809 sekundy se posunul na třetí příčku. Posledních deset minut nabídlo napínavý pohled na steč rychlých časů s cílem překonat maximum prvního Jorge Lorenza, které v tu chvíli představoval čas 1'33,369 sekundy. Pět minut před koncem se to podařilo britskému jezdci Bradley Smithovi (Monster Yamaha Tech 3), jenž se na první místo posunul časem 1'33,179 sekundy. Jeho týmový kolega Pol Espargaró (Monster Yamaha Tech 3) naopak havaroval a čas 1'33,903 sekundy si už do konce tréninku nezlepšil. Pár minut na to skončil ve třinácté zatáčce pádem Aleix Espargaró (Team Suzuki Ecstar) a Bradley Smith.

V posledních minutách už britského závodníka v sedle satelitní M1 nikdo nepřekonal a tak je nejrychlejším jezdcem pátečních tréninků Bradley Smith z francouzské stáje Tech 3. Druhý čas patří Jorge Lorenzovi, třetí byl Andrea Dovizioso, čtvrtý Cal Crutchlow a první pětici nejlepších uzavřel Marc Márquez. Do desátého místa zajeli Valentino Rossi, Dani Pedrosa, Pol Espargaró, Aleix Espargaró a Yonny Hernandez. Pokud bude v sobotu dopoledne pršet, je tato desítka jezdců přesně ta, která postupuje rovnou do druhé kvalifikace. Karel Abraham zajel jednadvacátý čas 1'35,090 sekundy.