GP Francie – kvalifikační sobota

MotoGP – 2.kvalifikace

Hned v úvodu kvalifikace šel do vedení časem 1'32,964 sekundy Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP), ale po čtyřech minutách ho překonal Marc Márquez (Repsol Honda Team), když kolo okruhu Bugatti zajel za 1'32,567 sekundy. Lorenzo rázem ztrácel čtyři desetiny, třetí Andrea Iannone (Pramac Racing) byl o půl sekundy pomalejší.

Aleix Espargaró (NGM Mobile Forward Racing) figuroval na deváté pozici a časem 1'33,015 sekundy se posunul do druhé řady. Příliš se ale nedařilo Danimu Pedrosovi (Repsol Honda Team), protože ten byl tři minuty před koncem dvanáctý, což ve druhé kvalifikaci znamenalo poslední místo.

Jenže o pozicích na startu rozhodly, tak jako vždy, až ta úplně poslední kola. Pátou pole position vyhrál Marc Márquez časem 1'32,042 sekundy (nový rekord okruhu) a zatím je v tomto směru neporazitelný, protože všech pět úvodních kvalifikací sezony 2014 vyhrál. Na druhém místě je po parádním výkonu Pol Espargaró (Monster Yamaha Tech 3), pro něhož je to nejlepší umístění na startovním roštu v MotoGP a pro domácí tým Monster Yamaha Tech 3 získal první řadu. Třetí je Andrea Dovizioso (Ducati Team).

Z druhé řady odstartuje čtvrtý Stefan Bradl (LCR Honda MotoGP), pátý Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) a šestý Jorge Lorenzo. Aleix Espargaró se do prvních dvou řad nevešel a do závodu odstartuje osmý a ze třetí řady vyrazí do závodu společně se sedmým Álvarem Bautistou (GO&FUN Honda Gresini) a devátým Danim Pedrosou. V kvalifikaci zajel velmi dobře také Andrea Iannone, ale Ředitelstvím závodu mu byl zrušen jeho nejlepší čas, pravděpodobně kvůli zkrácení tratě, takže odstartuje jedenáctý. Poslední dvanáctý je Cal Crutchlow (Ducati Team).