GP Francie - 125 ccm

Thomas Lüthi se raduje ze svého prvního vítězství v Grand prix, Lukáš Pešek nedokončil, Karel Abrahám na 21. místě.

Thomas Lüthi z týmu Elit Grand Prix Racing se raduje poprvé v kariéře z vítězství v závodě Mistrovství světa, když dnes dokázal zvítězit v Grand Prix Francie. Na druhém místě skončil španělský mladík Sergio Gadea (+3,080), který za svá záda odsunul třetího Mika Kallia (+3,263).
Na čtvrtém místě projel cílem domácí Mike Di Meglio, pátý byl Ital Marco Simoncelli a šestý naopak Maďar Gábor Talmacsi. S další ztrátou projel cílem jako sedmý Pablo Nieto, kterého těsně následoval osmý Julian Simon. Životní výsledek zajel také devátý Maďar Imre Toth, který na desáté místo poslal Manuela Poggialiho. Jedenáctou pozici vybojoval mladý Lorenzo Zanetti, dvanáctý dojel další mladík Alex Espargaro, třináctý Dario Giuseppetti, čtrnáctý Manuel Hernandez a patnáctý Sandro Cortese.
Náš Lukáš Pešek v prvních kolech jezdil na dvanácté pozici, ze které v šestém kole havaroval. Karel Abrahám se polovinu závodu držel na předposledním místě, ze kterého nejprve postupoval pouze díky odpadnutí ostatních jezdců. Ve druhé polovině závodu dokázal Abrahám dojet a postupně předjet tři své soupeře a tak se nakonec mohl radovat z celkem solidní 21. pozice.
V čele šampionátu je i nadále Mika Kallio (66 bodů), na druhém místě je však již Thomas Lüthi (54), kterého následují Marco Simoncelli (52), dnes nebodující Fabrizio Lai (49) a dnes nestartující Mattia Pasini (46).