GP ČR - MotoGP

Casey Stoner vítězí v závodě MotoGP a upevňuje si tak vedení v šampionátu.

141 632 diváků sledovalo dnes odpoledne další závod MotoGP, který se na brněnském okruhu stal kořistí továrního jezdce Ducati Casey Stonera, jenž stylem start-cíl nedal žádnému soupeři absolutní šanci k nějakému zvratu. Na druhém místě projel cílem se ztrátou 7,903 sekundy Američan John Hopkins, kterého následoval jeho krajan Nicky Hayden.
Na čtvrtém místě dokončil český závod MotoGP Španěl Daniel Pedrosa, pátý byl Chris Vermeulen a šestý Loris Capirossi. Až na sedmém místě projel cílem závod od závodu vadnoucí Valentino Rossi, na osmém poté naopak s Kawasaki stále výraznější Randy de Puniet. Devátý skončil Alex Barros a desátý Carlos Checa.
Na jedenácté pozici dokončil závod Toni Elías, dvanáctý byl Anthony West, třináctý Sylvain Guintoli, čtrnáctý Shinya Nakano a patnáctý Kurtis Roberts.
V celkovém pořadí si Casey Stoner (246) zvýšil svůj náskok na druhého Valentina Rossiho (186), třetí je i nadále Daniel Pedrosa (168).
Šampionát MotoGP pokračuje novým podnikem, kterým je Velká cena San Marina na přestavěném okruhu v Misanu.