GP ČR 125 ccm - kvalifikace

Thomas Lüthi získal Pole Position pro start zítřejšího závodu třídy 125 ccm, z našich nejlepší Lukáš Pešek, který startuje ze druhé řady.

Švýcar Thomas Lüthi z týmu ELIT Grand Prix Racing zvítězil časem 2:08,638 v kvalifikaci na Grand Prix České republiky. Na druhém místě se do cíle kvalifikace třídy 125 ccm dostavil italský jezdec Mattia Pasini, který za Lüthim zaostal o pouhých 0,032 sekundy. Třetím jezdcem kvalifikace byl Fin Mika Kallio, který na čtvrté místo svým včerejším časem odsunul dalšího Itala Marca Simoncelliho. Na pátém místě skončil Gábor Talmacsi, šestý byl opět překvapivě Sandro Cortese, sedmý Fabrizio Lai a osmý náš Lukáš Pešek. Desítku nejlepších poté doplnili devátý Japonec Koyama a desátý Ital De Rosa.
Z našich reprezentantů se dále kvalifikoval na 24. místě domácí Karel Abraham, o deset pozic dále skončil Patrik Vostárek, zatímco Lukáš Rážek skončil na posledním 41. místě.