GP České republiky – Zlatý věnec má Lorenzo, Kornfeil byl devátý

Moto3 – Závod

Z první pozice startoval Niccoló Antonelli (Ongetta Rivacold), druhý Danny Kent (Leopard Racing) a třetí Jorge Navarro (Estrella Galicia 0,0). Z druhé řady vyrazil Fabio Quartararo (Estrella Galicia 0,0), Alexis Masbou (SaxoPrint RTG) a Brad Binder (Red Bull KTM Ajo). Ze sedmého místa startoval Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo), devatenáctý Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing), který jednu pozici získal díky penalizaci Romana Fenatiho (SKY Racing Team VR46). Jezdec na divokou kartu Kevin Hanus (Hanusch Team) startoval šestatřicátý.

Po startu jezdci nejnižší kubatury neodjeli ani jedno kolo a závod zastavily červené vlajky. Hned v první zatáčce došlo k hromadnému pádu jezdců – Tatsuki Suzuki, Niklas Ajo, Philipp Öttl a Jules Danilo. Pak došlo k dalšímu pádu jezdců ve třetí zatáčce okruhu, kde byl Lorenzo Dalla Porta, Hiroki Ono, Gabriel Rodrigo a Andrea Locatelli. Bohužel tam došlo ke zranění (Gabriel Rodrigo), museli zasahovat zdravotníci a na dráhu vyjela sanita rychlé zdravotní služby. Podle posledních informací je Argentinec Rodrigo otřesen, ale ve stabilizovaném stavu.

Boxovou uličku otevřou v 11:15 hodin. Závod Moto3 bude z původních 19 kol zkrácen na 12 kol.

Restart závodu proběhl v 11:31 hodin a jezdci vyrazili do závodu, který byl zkrácen na dvanáct kol. Po prvním kole došlo k pádu Quartarara a propad pořadím zaznamenal Karel Hanika, který jel ve třetím kole závodu osmadvacátý. Jakub Kornfeil zaznamenal výborný úvod závodu a bojoval o devátou pozici. Na špici závodního pole jel Niccoló Antonelli, druhý Brad Binder, třetí Efrén Vázquez, čtvrtý Danny Kent a pátý Miguel Oliveira. Vedoucí skupinu tvořilo deset závodníků a to včetně Jakuba Kornfeila.

V polovině závodu bylo ve hře o stupně vítězů celkem jedenáct závodníků. Pozice se rychle měnily, ale v šestém kole závodu jel první Miguel Oliveira, druhý Niccoló Antonelli, třetí Enea Bastianini, čtvrtý Brad Bindrer, pátý Jorge Navarro, šestý Romano Fenati, sedmý Efrén Vázquez, osmý Danny Kent, devátý Alexis Masbou, desátý Jakub Kornfeil a jedenáctý John McPhee. Karel Hanika se posunul na sedmadvacáté místo, Kevin Hanus jel osmadvacátý.

V osmém kole jeli na prvních dvou místech jezdci stáje Red Bull KTM Ajo Brad Binder a Miguel Oliveira. Jezdci KTM byli následováni Niccoló Antonellim a Romano Fenatim, který do závodu startoval po penalizaci z dvaadvacáté pozice. Spadl Alexis Masbou, což znamenalo, že Jakub Kornfeil byl devátý, těsně za Efrénem Vázquezem. Dvě kola před koncem závodu spadl Kevin Hanus.

V předposledním kole jelo o pozice na stupních vítězů celkem devět jezdců. Bitva jak se patří a do poslední zatáčky nebylo možné odhadnout, jak to všechno dopadne. První místo si udržel Niccoló Antonelli a závod třídy Moto3 poprvé ve své kariéře vyhrál. Druhý projel cílem další Ital Enea Bastianini a třetí byl Brad Binder. Jakub Kornfeil závod dokončil na devátém místě. Karel Hanika byl šestadvacátý. Lídrem seriálu zůstává Danny Kent, jemuž v cíli patřila sedmá příčka.

Závod Moto2 - start posunut na 12:30 hodin.

GP České republiky, Moto3 – Závod (19- Restart 12kol)