GP České republiky – V pátek zajel nejrychleji Quartararo, Salač je čtrnáctý

Na Masarykově okruhu v Brně měli v pátek jezdci tříd Moto3, MotoGP a Moto2 celkem dva volné tréninky, jejichž časy se započítávají do kombinací pro přímý postup do Q2. Na jihu Moravy bylo pod mrakem, ale nepršelo, což pravděpodobně nebude případ soboty. Nejrychlejším jezdcem tréninků Moto3 je po pátečním programu Gabriel Rodrigo. Čech Filip Salač zajel v kombinaci na čtrnáctou pozici, to znamená předběžný přímý postup do Q2. Osmnáctý je Jakub Kornfeil, momentálně bez přímého postupu. V královské kubatuře je na první pozici Fabio Quartararo, Karel Abraham zajel jednadvacátý čas. V třídě Moto2 nastavil nejrychlejší kolo pátečních jízd Fabio Di Giannantonio. Sobotní program Velké ceny České republiky v Brně nabídne poslední třetí tréninky, kde se definitivně rozhodne o přímém postupu do Q2 (pokud nebude pršet), odpoledne pak jezdci absolvují kvalifikace, které určí pozice na startovních roštech nedělních závodů.

Moto3 – 1.volný trénink

Po dvaceti minutách prvního tréninku vedl časomíru Romano Fenati (VNE Snipers Team) s kolem za 2'09,587 sekundy. Na druhé pozici ztrácel Marcos Ramirez (Leopard Racing) necelé tři desetiny, čtyři desetiny chyběly na prvního Itala třetímu Niccoló Antonellimu (SIC58 Squadra Corse). Český závodník Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) byl s časem 2'10,853 sekundy patnáctý, devatenáctý čas 2'11,154 sekundy měl na kontě Filip Salač (Redox PrüstelGP). V úvodu havaroval jako první Turek Can Öncü (Red Bull KTM Ajo), který dostal v sedmé zatáčce highsider, ale z místa pádu naštěstí odešel posvých. Turek jede v Brně se svým bratrem Denizem Öncü, který dostal pro Velkou cenu České republiky divokou kartu.

Sedm minut před koncem tréninku zajel Jakub Kornfeil čas 2'09,564 sekundy a rázem byl na první pozici, když Romana Fenatiho překonal rozdílem třiadvaceti tisícin. Třetí byl Sergio Garcia (Estrella Galicia 0,0), čtvrtý Kazuki Masaki (BOE Skull Rider Mugen Race) a první pětku uzavíral Makar Yurchenko (BOE Skull Rider Mugen Race). Filip Salač byl prozatím dvanáctý s maximem 2'10,107 sekundy.

V posledních kolech zajela většina jezdců svá maxima a první trénink vyhrál časem 2'08,615 sekundy Jaume Masia (Bester Capital Dubai). Druhý Gabriel Rodrigo (Kömmerling Gresini Moto3) byl jen o dvě tisíciny pomalejší, třetí John McPhee (Petronas Sprinta Racing) ztratil na prvního 0,281 sekundy. Do pátého místa zajel Ai Ogura (Honda Team Asia) a Andrea Migno (Bester Capital Dubai). Půl sekundy ztratil na prvního Jakub Kornfeil, který j devátý s maximem na 2'09,152 sekundy. Druhý Čech v poli Filip Salač byl s časem 2'10,107 sekundy dvaadvacátý.

GP České republiky, Moto3 – 1.volný trénink