GP České republiky – V pátek zajel nejrychleji Márquez, Zarco a Binder

Moto2 – 2.volný trénink

V patnácté minutě druhého tréninku patřil nejrychlejší čas Takaaki Nakagamimu (Idemitsu Honda Team Asia), který už ve třetím měřeném kole nastavil 2'02,648 sekundy. Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS) si v Brně zatím vede výborně a na Japonce ztrácel desetinu. Třetí v pořadí Lorenzo Baldassarri (Forward Racing) byl rovněž o desetinu pomalejší, dvě desetiny ztráceli čtvrtý Jonas Folger (Dynavolt Intact GP) a pátý Franco Morbidelli (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS). Český tým Montáže Brož nastoupil do domácí Grand Prix na divokou kartu společně s Anthony Westem, který v sedle Suteru zajel prozatím devětadvacátý čas 2'06,081 sekundy.

V pětatřicáté minutě byl nejrychlejší Lorenzo Baldassarri, který měl na kontě čas 2'02,336 sekundy. Na druhou pozici se posunul Thomas Lüthi (Garage Plus Interwetten), jemuž na Itala scházelo jen devatenáct tisícin. Třetí Johann Zarco (Ajo Motorsport), byl o téměř tři desetiny pomalejší. Japonec Takaaki Nakagami klesl na čtvrtou pozici, pátý byl Miguel Oliveira (Leopard Racing), který si naopak polepšil. V sedmé zatáčce havaroval Luca Marini (Forward Racing), ale z místa pádu odešel po svých.

Druhý trénink vyhrál rychlým posledním kolem za 2'02,277 sekundy Johann Zarco, který v nájezdu do posledního kola figuroval s šedesáti tisícinami ztráty na třetí pozici. Druhé místo obsadil Thomas Lüthi (Garage Plus Interwetten), jemuž na Francouze a vítězství v tréninku schází jen dvě tisíciny. Ital Lorenzo Baldassarri vedl až do poslední sekundy tréninku, pak ale svým dvěma soupeřům podlehl minimálním rozdílem 0,059 sekundy. Časy do pátého místa zajel Takaaki Nakagami a Danny Kent. Australan Anthony West obsadil devětadvacáté místo s časem 2'06,081 sekundy a na prvního ztrácí 3,8 sekundy.

GP České republiky, Moto2 – 2.volný trénink