GP České republiky – V pátek zajel nejrychleji Márquez, Zarco a Binder

Moto3 – 2.volný trénink

Po deseti minutách měl nejrychlejší kolo 2'09,319 sekundy Aron Canet (Estrella Galicia 0,0). Druhý Brad Binder (Red Bull KTM Ajo) ztrácel jen 0,074 sekundy, třetí Livio Loi (RW Racing GP BV). Do pátého místa zajel Niccoló Antonelli (Ongetta-Rivacold) a Ohilipp Öttl (Schedl GP Racing). Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) neměl ani jedno měřené kolo, protože mu v boxech ještě předělávali motorku. V páté zatáčce havaroval Nicolo Bulega (SKY Racing Team VR46) a čas druhého tréninku částečně prosedí v boxech.

V polovině druhé tréninku už s časem 2'08,842 sekundy figuroval na špici časomíry Enea Bastianini (Gresini Racing Team Moto3), vítěz prvního tréninku. Druhý byl se ztrátou čtyř desetin Brad Binder, třetí Aron Canet byl o půl sekundy pomalejší. Jakub Kornfeil zajel ve čtvrtém měřeném kole třináctý čas 2'09,970 sekundy, ale ten byl o sekundu pomalejší než jeho dopolední maximum. Karel Hanika (Freundenberg Racing Team) byl s časem 2'10,084 sekundy šestnáctý.

Ve třicáté minutě zůstával nejrychlejší Enea Bastianini. Na druhé místo se posunul Livio Loi (RW Racing GP BV), který společně s Bradem Binderem ztrácel tři desetiny. Čas na čtvrtou pozici zajel Khairul Idham Pawi (Honda Team Asia), pátý byl Aron Canet. Karel Hanika zrychlil a časem 2'09,739 sekundy se posunul na šestnáctou příčku. Jakub Kornfeil byl prozatím devatenáctý a změny, které dělali těsně před začátkem tréninku zřejmě nefungovaly tak, jak by si přáli.

Odpolední trénink vyhrál časem 2'08,047 sekundy Brad Binder, vedoucí jezdec průběžného hodnocení mistrovství světa Moto3. Necelou desetinu ztratil druhý Andrea Migno, třetí Enea Bastianini byl o necelé dvě desetiny pomalejší. Do jedné sekundy na Jihoafričana stačil zajet Francesco Bagnaia (ASPAR Mahindra Team Moto3), Nicolo Bulega, Fabio Di Giannantonio (Gresini Team Moto3), Jorge Martin (ASPAR Mahindra Team Moto3), Philipp Öttl a devátý Aron Canet. Český závodník Jakub Kornfeil trénink uzavřel s dvanáctým časem 2'09,149 sekundy. Třináctý je Karel Hanika, který v pátek zajel výborně a jeho maximem je 2'09,212 sekundy. V kombinaci časů obou tréninků je Jakub Kornfeil desátý, Karel Hanika třináctý.

GP České republiky, Moto3 – 2.volný trénink