GP České republiky – V pátek zajel nejrychleji Márquez, Zarco a Binder

MotoGP – 1.volný trénink

Po deseti úvodních minutách byl s časem 1'57,113 sekundy první Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP). Druhý Scott Redding (Octo Pramac Yakhnich) na Itala ztrácel půl sekundy a stejěně byl na tom třetí v pořadí Marc Márquez (Repsol Honda Team). Do jedné sekundy se vešel čtvrtý Andrea Dovizioso (Ducati Team), pátý Andrea Iannone (Ducati Team) a šestý Maverick Viñales (Team Suzuki Ecstar). Sedmý Aleix Espargaró (Team Suzuki Ecstar) byl přesně o jednu sekundu pomalejší ve srovnání s Rossiho časem. Předpověď dešťové přeháňky sice nehlásí, ale pár kapek přece jenom muselo spadnout, protože byly vidět vlajky v rukou traťových komisařů.

V polovině tréninku vedl tabulku časů Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) s maximem na 1'56,993 sekundy. Španěl byl v tuto chvíli první, kdo překonal hranici minuty a sedmapadesáti sekund. Druhý Valentino Rossi ztrácel 0,120 sekundy a třetí Andrea Iannone byl o 0,574 sekundy pomalejší. Italský závodník pak musel na okruhu zastavit a nechat svoji Desmosedici GP16 opřenou o svodidla, protože měl nějaký technický problém. Na dráhu se později vrátil v sedle druhé motorky.

V pětatřicáté minutě tréninku byl na první pozici znovu Valentino Rossi, jehož maximum v tu chvíli představovalo hodnotu 1'56,454 sekundy. Druhý Jorge Lorenzo ztrácel dvě desetiny, třetí Andrea Iannone stačil snížit ztrátu na rozdíl čtyř desetin, čtvrtý Marc Márquez byl o šest desetin pomalejší, pátý Maverick Viñales ztrácel sedm desetin a poslední v jedné sekundě byl šestý Andrea Dovizioso.

Ital Andrea Iannone nejdřív zajel na druhé místo, dvě desetiny za Rossiho, ale pak definitivně rozhodl časem 1'56,189 sekundy s nímž první trénink vyhrál. Druhý Valentino Rossi ztratil 0,256 sekundy, třetí Jorge Lorenzo už téměř půl sekundy. Výborně zajel Hector Barbera (Avintia Racing), který se posledním rychlým kolem za 1'56,964 sekundy posunul ze sedmé pozice na konečnou čtvrtou. První pětici uzavřel Andrea Dovizioso, který na týmového kolegu ztratil 0,848 sekundy.