GP České republiky – V pátek zajel nejrychleji Lorenzo, Hanika čtrnáctý

Moto3 – 2.volný trénink

Po deseti minutách druhého tréninku měl nejrychlejší kolo 2'09,235 sekundy italský závodník Niccoló Antonelli (Ongetta Rivacold). Druhý Romano Fenati (SKY Racing Team VR46) ztrácel 0,256 sekundy, třetí Efrén Vázquez (Leopard Racing) byl o 0,577 sekundy pomalejší. Časy do jedné sekundy stačil zajet čtvrtý Danny Kent (Leopard Racing) a pátý Brad Binder (Red Bull KTM Ajo). Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) nastavil ve čtvrtém kole dvanáctý čas 2'10,496 sekundy, Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) byl s časem 2'11,581 sekundy šestadvacátý. V deváté zatáčce neudržel motorku na dráze Niklas Ajo (RBA Racing) a dnes už podruhé skončil na zemi. Finova týmová kolegyně Ana Carrasco nenastoupila ani v Brně, takže za zraněnou Španělku jede stejně jako v IMS Isaac Viñales.

Ve dvacáté minutě bylo jasné, že maxima zatím zůstávají na hodnotách dopoledního tréninku a byl to pouze Niccoló Antonelli, kdo se z první desítky zlepšil. Každopádně Ital nadále zůstával nejrychlejším jezdcem druhého tréninku. Španěl Efrén Vázquez byl druhý, třetí Romano Fenati. Do poloviny tréninku nezrychlil Jakub Kornfeil, jemuž patřila třináctá pozice. Karel Hanika v šestém kole nastavuje 2'10,949 sekundy a posunuje se na dvaadvacátou příčku.

Deset minut před koncem zůstával nejrychlejší Niccoló Antonelli následován Danny Kentem, který byl pomalejší jen o 65 tisícin, a třetím Efrénem Vázquezem, jehož ztráta na Itala představovala jednu desetinu. Čtvrtý byl Ital Romano Fenati a na pátou pozici se posunul Remy Gardner (CIP). Sedmnáctý čas měl Jakub Kornfeil, na devatenáctou pozici se časem 2'10,612 sekundy posunul Karel Hanika.

Druhý trénink vyhrál časem 2'08,483 sekundy Danny Kent. Čas na druhou pozici zajel Brad Binder, jenž na první pozici ztratil 0,167 sekundy. Niccoló Antonelli je třetí v pořadí. Časy do pátého místa zajel Efrén Vázquez a Jorge Navarro (Estrella Galicia 0,0). Posledním jezdcem v jedné sekundě je osmý Philipp Öttl (Schedl GP Racing). Karel Hanika se posledním kolem za 2'09,622 sekundy dostal na dvanácté místo. Jakub Kornfeil je s časem 2'10,160 sekundy devatenáctý. Jezdec na divokou kartu Kevin Hanus zajel 2'14,536 sekundy, druhý jezdec na divokou kartu Maximilian Kappler byl rychlejší o dvě sekundy.

V posledních minutách spadl Andrea Locatelli (Gresini Racing Team Moto3), ale stačil se vrátit zpátky do boxů, třebaže jeho Honda měla celkem dost. V samotném závěru havaroval v osmé zatáčce Efrén Vázquez a na zemi skončil ve stejné zatáčce také Romano Fenati.

GP České republiky, Moto3 – 2.volný trénink