GP České republiky – V pátek zajel nejrychleji Lorenzo, Hanika čtrnáctý

Moto2 – 1.volný trénink

Po patnácti minutách vedl s časem 2'03,118 sekundy Johann Zarco (Ajo Motorsport), lídr průběžného hodnocení šestistovek. Druhý v pořadí Esteve Rabat (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS Racing) už na Francouze ztrácel přes půl sekundy, třetí Thomas Lüthi (Derendinger Racing Interwetten) byl jen třináct tisícin za Rabatem. Čtvrtý čas 2'03,716 sekundy měl na kontě Sandro Cortese (Dynavolt Intact GP), pátý Jonas Folger (AGR Team) byl o šest desetin pomalejší. Simone Corsi (Forward Racing) byl zpátky na dráze potom, co s týmem byli nuceni vynechat závod v IMS, a prozatím mu patřil osmý čas 2'03,837 sekundy.

Johann Zarco zůstával v pozici nejrychlejšího jezdce také po polovině tréninku. Francouz posunul maximum na 2'03,082 sekundy a byl těsně před překonáním hranice dvou minut a tří sekund. Na druhé pozici ztrácel Esteve Rabat 0,475 sekundy, Thomas Lüthi beze změny třetí stejně jako dvojice německých závodníků čtvrtý Sandro Cortese a pátý Jonas Folger. Vítězi závodu v Indianapolis Alexi Rinsovi (Paginas Amarillas HP 40) se zatím příliš nedařilo, protože byl s časem 2'04,974 sekundy dvaadvacátý. Nutno dodat, že jako nováček jede rovněž v Brně s motocyklem Moto2 poprvé, takže potřebuje nějaký čas na přizpůsobení se místním poměrům.

První trénink vyhrál časem 2'03,082 sekundy Johann Zarco, který tak zahájil víkend v Brně tím nejlepším možným způsobem. Na druhé místo se posledním kolem za 2'03,420 sekundy posunul Jonas Folger, který na Francouze ztrácí 0,338 sekundy. Třetím jezdcem v pořadí je po úvodních pětačtyřiceti minutách Simone Corsi. Španěl Esteve Rabat je čtvrtý a pátý čas má na kontě Thomas Lüthi. Brit Sam Lowes (Speed Up Racing) trénink uzavřel šestým časem, Alex Rins se kolem za 2'03,954 sekundy posunul na třinácté místo.

GP České republiky, Moto2 – 1.volný trénink
28°C, dráha suchá, 38°C, vlhkost: 46%

1 - Johann ZARCO - FRA - Ajo Motorsport - Kalex - 2'03.082
2 - Jonas FOLGER - GER - AGR Team - Kalex - 2'03.420 - + 0.338
3 - Simone CORSI - ITA - Forward Racing - Kalex - 2'03.423 - + 0.341
4 - Tito RABAT - SPA - EG 0,0 Marc VDS - Kalex - 2'03.543 - + 0.461
5 - Thomas LUTHI - SWI - Derendinger Racing Interwetten - Kalex - 2'03.569 - + 0.487
6 - Sam LOWES - GBR - Speed Up Racing - Speed Up - 2'03.600 - + 0.518
7 - Luis SALOM - SPA - Paginas Amarillas HP 40 - Kalex - 2'03.670 - + 0.588
8 - Sandro CORTESE - GER - Dynavolt Intact GP - Kalex - 2'03.716 - + 0.634
9 - Dominique AEGERTER - SWI - Technomag Racing Interwetten - Kalex - 2'03.800 - + 0.718
10 - Xavier SIMEON - BEL - Federal Oil Gresini Moto2 - Kalex - 2'03.918 - + 0.836
11 - Takaaki NAKAGAMI - JPN - IDEMITSU Honda Team Asia - Kalex - 2'03.935 - + 0.853
12 - Hafizh SYAHRIN - MAL - Petronas Raceline Malaysia - Kalex - 2'03.943 - + 0.861
13 - Alex RINS - SPA - Paginas Amarillas HP 40 - Kalex - 2'03.954 - + 0.872
14 - Julian SIMON - SPA - QMMF Racing Team - Speed Up - 2'04.022 - + 0.940
15 - Lorenzo BALDASSARRI - ITA - Forward Racing - Kalex - 2'04.108 - + 1.026
16 - Franco MORBIDELLI - ITA - Italtrans Racing Team - Kalex - 2'04.143 - + 1.061
17 - Mika KALLIO - FIN - Italtrans Racing Team - Kalex - 2'04.152 - + 1.070
18 - Randy KRUMMENACHER - SWI - JIR Racing Team - Kalex - 2'04.321 - + 1.239
19 - Anthony WEST - AUS - QMMF Racing Team - Speed Up - 2'04.408 - + 1.326
20 - Azlan SHAH - MAL - IDEMITSU Honda Team Asia - Kalex - 2'04.482 - + 1.400
21 - Alex MARQUEZ - SPA - EG 0,0 Marc VDS - Kalex - 2'04.500 - + 1.418
22 - Marcel SCHROTTER - GER - Tech 3 - Tech 3 - 2'04.507 - + 1.425
23 - Louis ROSSI - FRA - Tasca Racing Scuderia Moto2 - Tech 3 - 2'04.666 - + 1.584
24 - Robin MULHAUSER - SWI - Technomag Racing Interwetten - Kalex - 2'04.947 - + 1.865