GP České republiky – sobota v Brně

MotoGP – 3.volný trénink

Třetí trénink je v případě kubatury MotoGP důležitý, protože se časy ze sobotního dopoledne započítávají do kombinace všech tří tréninků a nejrychlejších deset jezdců automaticky postupuje do boje o pole position ve druhé kvalifikaci. Po úvodních patnácti minutách byl na postupové pozici do QP2 Jorge Lorenzo, Marc Márquez, Stefan Bradl, Dani Pedrosa, Valentino Rossi, Cal Crutchlow, Bradley Smith, Álvaro Bautista, Andrea Dovizioso a Nicky Hayden. V dalších třiceti minutách se ale mohla spousta věcí změnit.

V polovině tréninku měl nejrychlejší kolo 1´56,322 sekundy na kontě Jorge Lorenzo (Yamaha Factory Racing), druhý Marc Márquez ztrácel 0,123 sekundy, třetí Dani Pedrosa (oba Repsol Honda Team) 0,320 sekundy. Z českých závodníků figuroval Karel Abraham (Cardion AB Motoracing) na jednadvacátém místě, Lukáš Pešek (Came IodaRacing Project) byl třiadvacátý. Po třiceti minutách tréninku MotoGP v Brně došlo k poruše motocyklu Peškova týmového kolegy Danila Petrucciho (Came IodaRacing Project). Ital byl v tu dobu s časem 2´00,246 sekundy dvacátý.

Téměř celý trénink strávil Jorge Lorenzo v čele v výsledkové listiny, ale v samotném závěru Španěla posunul na druhé místo Cal Crutchlow (Monster Yamaha Tech 3), když kolo brněnského okruhu zajel časem 1´56,156 sekundy. Jorge Lorenzo třetí trénink uzavřel na druhém místě, Marc Márquez byl třetí, Valentino Rossi čtvrtý a první pětici uzavřel se ztrátou 0,486 sekundy Dani Pedrosa. Na jednadvacáté pozici skončil Karel Abraham, poslední pětadvacátý byl Lukáš Pešek. V poslední minutě ještě stačil v desáté zatáčce havarovat Claudio Corti (NGM Mobile Forward Racing), ale bez následků v podobě zranění.

Do druhé kavlifikace postupuje: Cal Crutchlow, Jorge Lorenzo, Marc Márquez, Valentino Rossi, Dani Pedrosa, Álvaro Bautista, Bradley Smith, Stefan Bradl, Andrea Dovizioso, Nicky Hayden.

Časový harmonogram závodního víkendu v Brně.