GP České republiky – První startuje Márquez, druhý Rossi, Abraham sedmnáctý

Sobotní program desáté Grand Prix sezony provázelo na Masarykově okruhu v Brně krásné letní počasí. Od rána se jelo na suchém povrchu, který byl stále víc rozpálenější až v čase kvalifikací dosáhla teplota asfaltu necelých padesáti stupňů. Během dne se v Brně hodně padalo, ale nastavení na sucho nakonec týmy vyladily k dokonalosti. Nicméně otázkou za milion je, jaké bude počasí v den závodu, protože se hodně mluví o změně povětrnostních podmínek a možném dešti. Pole position v třídě Moto3 vyhrál Argentinec Gabriel Rodrigo. V třídě Moto2 odstartuje první Mattia Pasini a v královské MotoGP bude na pole position Marc Márquez. Z českých závodníků je na tom nejlépe sedmnáctý Karel Abraham, Jakub Kornfeil startuje čtyřiadvacátý a Karel Hanika dvaatřicátý.

Moto3 – 3.volný trénink

První polovina třetího tréninku byla ve znamení pádů především v první, třetí a desáté zatáčce. Havaroval John McPhee (British Talent Team), Jules Danilo (Marinelli Rivacold Snipers) byl v kontaktu s Němcem Philippem Öttlem (Südmetall Schedl GP Racing), který musel do zdravotního centra Masarykova okruhu podobně jako Nicolo Bulega (SKY Racing Team VR46), který měl nepříjemný highsider v desáté zatáčce. Na konci cílové rovinky spadl Enea Bastianini (Estrella Galicia 0,0) a Andrea Migno (SKY Racing Team VR46), ve třetí zatáčce havaroval Niccoló Antonelli (Red Bull KTM Ajo), později spadl ještě jednou ve třinácté. Havaroval Japonec Ayumu Sasaki (SIC Racing Team), Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse) a jezdec na divokou kartu Gabriel Martinez-Abrego (Motomex Team Moto3).

V polovině tréninku stále vedl tabulku časů Philipp Öttel s kolem za 2'08,899 sekundy. Druhý Andrea Migno zrácel čtyři desetiny, třetí Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3) byl o šest desetin pomalejší. Do pátého místa zajeli svá maxima Aron Canet (Estrella Galicia 0,0) a Ayumu Sasaki (SIC Racing Team). Český závodník Jakub Kornfeil (Peugeot MC Saxoprint) figuroval na dvanáctém místě s kolem za 2'09,974 sekundy.

Třetí trénink vyhrál časem 2'08,773 sekundy Nicolo Bulega, který byl na kontrole u lékaře, pak sedl na opravenou motorku a zajel nejrychlejší čas. Na druhé pozici je Philipp Öttel, třetí skončil Aron Canet. Jakub Kornfeil v závěru nezrychlil a skončil sedmnáctý.

GP České republiky, Moto3 – 3.volný trénink